8 GB RAM'li sistemde Don't Starve Together kasıyor

MertBilgilendi

Hectopat
Daha fazla  
AMD işlemcili 8 GB RAM'lı bir toplama PC kullanıyorum. Oyun için 8 GB artık pek tavsiye edilmediğini biliyorum fakat yakın zamanda yeni başladığım Don't Starve Together oyununda donma ile karşılaşıyorum. Donuyor ve düzelmeden RAM'in fazla kullanıldığı ile ilgili bir hata verip kapatıyor oyunu. Beraber oynadığım arkadaşlarımında 8 GB RAM'lere sahipler fakat onlarda bu durum yok. RAM kullanımım normal mi yoksa bunu bir türlü cözebilir miyim? Tabii ki 8 GB RAM almak dışında. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner yükleyip kullanım değerlerine bakar mısın? Normalde o kadar kullanamaz Ram'i zaten o oyun ki zaten sistem gereksinimleri de oldukça düşüktür, arka planda ağır bir uygulamanın çalışmadığına emin ol.

MSI Afterburner yükleyip kullanım değerlerine bakar mısın? Normalde o kadar kullanamaz RAM'i zaten o oyun ki zaten sistem gereksinimleri de oldukça düşüktür, arka planda ağır bir uygulamanın çalışmadığına emin ol.

Tek başıma oynadığımda herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Arkadaşlarla oynayınca görev yöneticisinde RAM kullanımı %87 civarlarında gösteriyordu. Hiçbir program açık değilken genelde düz masaüstünde %30'da oluyor. Bugün zor fakat yarın arkadaşlarla girdiğimde oyun ici RAM kullanımına da Afterburner ile bakıp yazarım.

Tek başıma oynadığımda herhangi bir problemle karşılaşmamıştım. Arkadaşlarla oynayınca görev yöneticisinde RAM kullanımı %87 civarlarında gösteriyordu. Hiçbir program açık değilken genelde düz masaüstünde %30'da oluyor. Bugün zor fakat yarın arkadaşlarla girdiğimde oyun ici RAM kullanımına da Afterburner ile bakıp yazarım.
Ram kullanımı nasıl %87'de oluyor anlayamadım, Ram'in yaklaşık %50' sinin bu oyun tarafından kullanıldığına emin misiniz?

Kurduğunuz serverla alakalı olabilir diyeceğim de yine de o kadar fazla Ram kullanması mantıklı gelmedi.

Geri
Yukarı