8 GB RX serisi ekran kartı önerisi

:D bir de XFX evi değil Türkiye'yi ısıtır.
Kartı ilk taktığımda otomatik ayarları vardı ve Metro Exodus oyununda 87 derece oldu :D sonra sistem kapandı ardından wattman hatası, siyah ekran hatası filan uğraştım. Şimdilik bu sorunları çözdüm. Isınmasını da çözdüm maksimum 75-80 derece arasında ama bir hevesle alınan ekran kartında bu kadar sıkıntı yaşamak insanı üzüyor cidden. Bu sıkıntıları yazınca da AMD düşmanıymışım gibi "Fanboy" tayfa linç edecek beni ama olsun ben sadece kullanıcı deneyimlerimi yazmaya devam edeceğim.

RX 590 kullanıyorum ve ilk aldığım zamanlar wattman ve siyah ekran hatası ile uğraşmıştım. Ayrıca RX 590 zaten güç tüketen değil gücü emiyor resmen hangi model olursa olsun ısınma problemi yaşayabilir. Bence bütçesine göre yeni nesil AMD kartlara bakabilir konu sahibi illa AMD ekran kartı istiyorsa.
Bu yüzden undervolt yapılıyor ya.
Zamanında bu ekran kartını tercih etmeyip, XFX RX 590 aldığım için pişmanım şahsen :D
XFX kartların ısındığını çoğu kişi biliyor. Fanboy olarak düşünmeyin ancak NVIDIA'ya verecek param yok. Daha ucuz ve "daha performanslı" olan AMD kartları alırım.

Bu yüzden undervolt yapılıyor ya.

XFX kartların ısındığını çoğu kişi biliyor. Fanboy olarak düşünmeyin ancak NVIDIA'ya verecek param yok. Daha ucuz ve "daha performanslı" olan AMD kartları alırım.
Evet undervolt uyguladım ama kartın stok mhz değerinde hiçbir şekilde undervolt yapamadım sistem çökmüştü bende mhz değerini biraz düşürerek undervolt yaptım. Ayrıca undervolt nasıl yapılır konu açtım ve sadece 1 kişi cevap yazmıştı. Yani herkes ekran kartı öneriyor ama çözüm sunan maalesef çok az. Ha ben kendi uğraşlarım ile çözdüm sorunlarımı. Günlerce uğraştıktan sonra stabil ayarları buldum gibi gözüküyor ama halen uğraşıyorum bakalım. XFX markasını da babası gibi savunan vardı sakın bu söylediğinizi duymasın. Ben XFX markasına ısınıyor dediğimde bi ton laf edip engellemişti beni :D Tabi sizin görüşünüze saygı duyarım isteyen istediği kartı alır benim umurumda da olmaz. Ben sadece başıma gelenleri yazıyorum. Bende "daha stabil" olan Nvidia tercih etmeyi düşünüyorum.

RX 590 kullanıyorum ve ilk aldığım zamanlar WattMan ve siyah ekran hatası ile uğraşmıştım. Ayrıca RX 590 zaten güç tüketen değil gücü emiyor resmen hangi model olursa olsun ısınma problemi yaşayabilir. Bence bütçesine göre yeni nesil AMD kartlara bakabilir konu sahibi illa AMD ekran kartı istiyorsa.

Merhaba WattMan sorununu nasıl çözdünüz? Siyah ekranda veriyordu BIOS güncelleyerek çözdüm ama WattMan sorunu hala var.
Bu arada yerinde olsam AMD ekran kartı almam. Keşke almayaydım.

580 hatta 590'da bile 8 GB'ı verimli kullanacak güç olmadığından bütçe anlamında da rahatlama niçin ayrıca daha güçlü 580'den 1650 Super önerimdir

Tek fan sizi yanıltmasın TDP değeri düşük olduğundan ısınmıyor kart.

Reis 4 GB istmiyroum yalnız

Merhaba WattMan sorununu nasıl çözdünüz? Siyah ekranda veriyordu BIOS güncelleyerek çözdüm ama WattMan sorunu hala var.
Bu arada yerinde olsam AMD ekran kartı almam. Keşke almayaydım.
Hocam ben 20.2.2 sürümünü kullanıyordum. Kartın stok mhz değerini 130 değer düşürüp, güç limitini -10 yapmıştım ve o hatayı almadım. Şuan 20.4.2 sürümünü kullanıyorum dediğim ayarlar üstüne undervolt uyguladım WattMan hatası almadım.
Reis 4 GB istmiyroum yalnız
Tamam o zaman XFX RX 590 8 GB al bak 8 GB süper kart ha (!) :D Yani tercih senin biz sana burada ne kadar öneri de yapsak başımıza gelenleri de anlatsak tercih sana kalmış. Sırf 8 GB diye GTX 1650 Super yerine atıyorum XFX RX 590 tercih edersen üstünde ızgara yapabilirsin.

Geri
Yukarı