8 GB yeterli mi?

LeafSonic22

Hectopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V12.1'in SSD’li versiyonunu alacaktim ve 8 GB daha RAM ekletip 16 GB RAM’li alacaktim. Ama baktim fiyati 200₺ artmış, acaba 8 GB RAM yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı büyük oyunların RAM kullanımları 11 GB'a dayandı. Mesela GTA V 10 GB, BF 1 11 GB'a dayanan RAM yiyor. Gelcekte bu sayı daha da artar. Artık 16 GB RAM lüks değil. 200 lira verip 16 GB olan versionu almanız daha iyi olur.

PUBG, BF1 gibi oyunlar oynayacaksan 200 TL daha verip 16 GB'li olanını öneririm. Yoksa oyunlarda sıkıntı yaşarsın.

8GB RAM ile sorunsuz bir şekilde PUBG oynayabiliyorum. Oyun bilgisayarında bence şu noktada 16GB ram gereksiz. Oyun testlerinde gördüğüm en yüksek RAM kullanımı 6,5GB değerlerine denk geliyordu. Ki bu değerde anlık. Kullandığım ayarlar ultra PUBG için.

Youtube incelemelerinden ram kullanımlarına bakmanızı öneririm. Tek kanal - Çift kanal performans farkı bile 2-3 FPS en fazla. RAM çalışma frekansı yüksek olsun 8GB gayet yeterli gelecektir.

PUBG 13.400 RAM kullanıyorum yetmiyor neredeyse. Ama arkadaşıma sattım bu gün sipariş verdim 32 GB alacağım artık en lüks olan 32 GB.

yeni-bit-eslem-resmi-jpg.268618

GTX 1060 6GB
1300X Ryzen
8GB RAM
Ultra grafik ayarları.

6151 MB RAM kullanımı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı