8 GB'lık RX 570 4 GB'a düştü

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşım senin sorunun 8 gb belleğin 4 gb görünmesi değil. Ekran kartı biosu zaten açılışta girip bir şey değiştirebileceğin bir yer hiç değil. Senin sorunun farklı bir markanın kartına herhangi bir sebepten ötürü başka bir markanın biosunun yüklenmesi. Ki bu işlem öyle kolay bir işlem değil. Bu neden yapılmış olabilir bilmiyorum acaba bellek arızası vardı da arızalı bellekleri kullanmamak için mi yapıldı hatta bu olabilir mi onu da bilmiyorum. Fakat emin olduğum bu kartta bir arıza olduğu ve bu sebepten biosunun değiştirildiği.
öncelikle ilginden dolayı çok teşekkür ederim iletişime geçtim bana dediki araştırıyorum olmadı ekran kartını benim yanıma getir ben ahllederim kardeşim dedi haber bekliyorum

@Elio Talvinen aldığım kişiyle iletişime geçtim dedi ki bağlandı yapmaya çalıştı olmadı dedi ben araştırıyım bugün dedi olmadı yarın ekran kartını sök yanıma getir burda halledeyim ben dedi

Kartın ram chipleri 8gb mı ondan emin ol üzerinde 8gb yazan model etiketi falan var mı? Yoksa ramlerin üzerindeki numaraları araman gerek Google'da. 8gb olduğunu görünce 8gb lık Asus rog rx570 bios u atarsın. Bende eskiden çift bioslu Hd6950 2gb kart vardı. Amiflash mı neydi bir yazılımla hd6970 bios u atıp shader ları açmıştım. Kartın modelini bul. Gpu-z nin sitesinde uygun bios u bulursun. Sonra flashla.

Kartın ram chipleri 8gb mı ondan emin ol üzerinde 8gb yazan model etiketi falan var mı? Yoksa ramlerin üzerindeki numaraları araman gerek Google'da. 8gb olduğunu görünce 8gb lık Asus rog rx570 bios u atarsın. Bende eskiden çift bioslu Hd6950 2gb kart vardı. Amiflash mı neydi bir yazılımla hd6970 bios u atıp shader ları açmıştım. Kartın modelini bul. Gpu-z nin sitesinde uygun bios u bulursun. Sonra flashla.
atmaya çalıştı zaten aldığım kişi uzaktan kabul etmediğini söyledi gün içinde araştırıp dönecekmiş olmadı sen ekran kartını bana sök getir dedi halledeyim

Ya ben aldığımda BIOS'u biraz kurcaladım Windows 11 için bazı şeyleri açtım ondan olma şansı var mı? Bu konulardan pek anlamam ama 2.el aldım tanıdıktan. Yapar mı yapmaz mı emin değilim ama tam olarak dolandırılmış mı oluyorum?

Bunu düzeltme yöntemi var mı?
Hocam kartınıza MSI bios atılmış ama nasıl atılmış onu anlamadım siz uğraşmayın kartı brickleye bilirsiniz işinde sağlam birinin yapması lazım fazla uğraşmayın servise yollayın onlar halleder.

Öncelikle sistemi bilgisayarcı tanıdığından alarak kazıklanmışsın geçmiş olsun. Büyük ihtimalle ikinci el parçalar kullandı ve eski sahibi bir sorundan dolayı MSI BIOS'u attı. Diğer bir ihtimal ise 4 GB Armor karta ROG kasası takılması. İade için zorla.

Yeni konular

Geri
Yukarı