8 GB'lık RX 570 4 GB'a düştü

Hocam Öncelikle Merhabalar Bilgisayarcilara Karşı Önyargılı Olmalarina Anlam veremiyorum Her İşte Çürük elmalar vardır Ancak işini İyi Yapan İnsanlarda vardir öncelikle Cihazin seri nosunu vs tarafima gonderirseniz net bir sekilde biosu tarafiniza göndereyim.Konuda Gördüğüm Fotolara Gore Biosunuz Bu Ancak Kartı Çıkarıp Söküp Bana Vramlerin Üzerindeki Markayı Atarsaniz Daha net olur Cunku Bu vbios Micron sonrasinda tecnopatta paylasilmis flashlama rehberinide ekledim asagiya o rehbere görede flashlama yapabilirsiniz

Bu arada İki ekran kartına ihtiyacımız yok olurda Kart brick olursa ki korkutmuslar baya sizi brick olma ihtimali evet var ama cokta korkulacak bir durum degil cihazi onboard ekran kartindan baglarsiniz biostan harici ekran kartini devre disi birakip sistemi açarsınız sarı unlem olur 570 inizde dogru biosu bulup yazarsiniz sonrasinda biostan ayarlari eski haline çevirip devam edebilirsiniz mining kartlarindan belki simdiye kadar yuzlercesini kurtardim bir yöntem daha var ekran kartinin biosunu fiziki olarak kisa devre yaptirarak sifirliyoruz ancak bunu kesinlikle size tavsiye etmem bilgi ve deneyiminiz olmaz ise cihaza zarar verirsiniz onun harici yapacaginiz yazılımsal mudahale sonucu bir sorun yasayacaginiz Allah in izniyle düşünmüyorum

Son düzenleme:
Enteresan, ya VRAM'ler yandı, ya dolandırıldın ya da ekran kartı BIOS'unu değişmişler bir şekilde.

Son düzenleme:
Keklemiş seni 8 GB diye fazla fiyat aldı büyük ihtimalle neyse tekrar alışveriş yaptığında dikkatli olursun.
kanka pek bir şey kaybetmem ya 500 600 lira fark olsun şuan bile işimi görüyor yani ama yaptığının peşini bırakmam yani yarın gidicem kartı alıp al gel ben halledicem bende öyle bir şey olmaz dedi ben aldığımda baktım demişti
Hocam Öncelikle Merhabalar Bilgisayarcilara Karşı Önyargılı Olmalarina Anlam veremiyorum Her İşte Çürük elmalar vardır Ancak işini İyi Yapan İnsanlarda vardir öncelikle Cihazin seri nosunu vs tarafima gonderirseniz net bir sekilde biosu tarafiniza göndereyim.Konuda Gördüğüm Fotolara Gore Biosunuz Bu Ancak Kartı Çıkarıp Söküp Bana Vramlerin Üzerindeki Markayı Atarsaniz Daha net olur Cunku Bu vbios Micron sonrasinda tecnopatta paylasilmis flashlama rehberinide ekledim asagiya o rehbere görede flashlama yapabilirsiniz

Bu arada İki ekran kartına ihtiyacımız yok olurda Kart brick olursa ki korkutmuslar baya sizi brick olma ihtimali evet var ama cokta korkulacak bir durum degil cihazi onboard ekran kartindan baglarsiniz biostan harici ekran kartini devre disi birakip sistemi açarsınız sarı unlem olur 570 inizde dogru biosu bulup yazarsiniz sonrasinda biostan ayarlari eski haline çevirip devam edebilirsiniz mining kartlarindan belki simdiye kadar yuzlercesini kurtardim bir yöntem daha var ekran kartinin biosunu fiziki olarak kisa devre yaptirarak sifirliyoruz ancak bunu kesinlikle size tavsiye etmem bilgi ve deneyiminiz olmaz ise cihaza zarar verirsiniz onun harici yapacaginiz yazılımsal mudahale sonucu bir sorun yasayacaginiz Allah in izniyle düşünmüyorum
teşekkür ederim öncelikle üşenmeden bilgi verdiğiniz için aldığım kişiyle irtibat halindeydim uzaktan yapamadı yarın kendisine götüreceğim yapacağını söyledi şuanlık onu bekliyorum olmadı size ben vereyim üstnüdeki kodları

Rica ederim şunu da eklemek isterim bu bir elektronik devre ve VRAM'lerden 4 GB'lik kısmı arizalandi devre dışı kaldi geri kalani aktif vs gibi bir durum söz konusunu degil VRAM arizalandigi an siz karti zaten kullanamazsiniz hatali BIOS yüklü kartta.

Rica ederim şunu da eklemek isterim bu bir elektronik devre ve VRAM'lerden 4 GB'lik kısmı arizalandi devre dışı kaldi geri kalani aktif vs gibi bir durum söz konusunu degil VRAM arizalandigi an siz karti zaten kullanamazsiniz hatali BIOS yüklü kartta.
zaten sahibi bunu söylemiyor evet yanlış dedi asus rx 570 8 gb yüklemeye çalıştı kabul etmedi dedi cmd filan yarın getir yanında halledyim dedi

Farklı bios yüklemek için modifiye edilmiş nvflash kullanmak gerekiyor. (Fakat, son yıllarda bu iş zorlaştı, daha fazla önlem alıyor üretici firmalar.) Örneğin: "nVidia nVFlash with board id mismatch disabled", yada "nVidia nVFlash with certificate checks bypassed", gibi.

Götür bakalım. Zaten 2 aydır durman hata.
dostum bugün gittim verdim dedi ki şuan elimde bios atmak için o bir makina gibi bir şey varmış o yok dedi yarın biter dedi gel al dedi bakalım şuan uzun da konuştum dedi ben böyle bir şey yapsam seninle muhatap olmam engeller geçerim filan dedi bende dedim böyle böyle işin sonucunda verdim yarın alıcam dediğine göre onluk bir sorun yokmuş ama ben yapıcam son seferlik dedi

Dostum bugün gittim verdim dedi ki şu an elimde BIOS atmak için o bir makine gibi bir şey varmış o yok dedi yarın biter dedi gel al dedi bakalım şu an uzun da konuştum dedi ben böyle bir şey yapsam seninle muhatap olmam engeller geçerim filan dedi bende dedim böyle böyle işin sonucunda verdim yarın alacağım dediğine göre onluk bir sorun yokmuş ama ben yapacağım son seferlik dedi

BIOS atmak için makineye gerek yok takacak bilgisayara 10 dakikada atacak.

Geri
Yukarı