8 Mbps upload ile Twitch yayını donuyor

QuwJJ

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gündür 8 Mbps upload ile yayın yapmayı deniyorum ancak çok fazla donuyor.
Önce obs‘in kendi önerdiği ayarlarda 4500 bitrate ile denedim olmadı. Sonra 3500 bitrate yaptım donması azaldı. 3000'e çektiğimde ise donmalar azaldı ancak yine tam stabil yayını yakalayamadım.
Yayın yapmayı denediğim oyun: Metin2.
Sistemim: R5 7500F.
4060 Ti.
32 GB RAM.
1 TB M.2 SSD.
Şu ayarlar sana göre olur dediğiniz bir öneri videosu varsa bakabilirim. 1 haftadır bununla uğraşıyorum 2 gündür de yayında test ediyorum ama başaramadım. Bilen biri varsa destek beklerim. Yazan herkese şimdiden teşekkürler.

Hocam uplaoad'ın yarısı önerilir her zaman. Senin 8 megabit ise 4000 verebilirsin maksimum.Zaten partner olana kadar en fazla 6 bin bit verebilirsin. Ayarlarını paylaş OBS'de yardımcı olalım.

Sadece metin2 oyununda mı yaşıyorsunuz sorunu yoksa genel mi? Mesela donmanın yayında çıkışı değil de görselde olabilir. Örnek verecek olursak Fifa'da 60fps üstü yayınlarda donma sorunu oluyordu. Bazı oyunlar 144fps üstü olduğunda donma oluyor. İzleme çıkışını 60 verdiğimiz için problemler oluyor.

Yayını işlemci değil de ekran kartından verirseniz çok güzel olur. P:5 P:6 ekran kartın için idealdır.

Ek olarak internet hızında önemli. 8K vermek için nereden baksak 10-12mbps alt yapıya sahip olmak gerekir. 8mb upload ile 8k verebilmek aynı şey değildir.

Bunlar farklı farklı nedenler.

Geri
Yukarı