8 Mbps upload ile yayın yaparken ping yükseliyor

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibi. Genel olarak 7.60 Mbps upload hızına sahibim. 3000 bitrate 720P 60FPS yayın yapsam bile anlık olarak 10-20 ping yükseliyor. Rekabetçi oyunlarda bu durum çok can sıkıyor. Modem arayüzünde veya OBS üzerinden yapabileceğim ayar var mı bunu engellemek için? 4500 bitrate 720P 60FPS versem yeterli benim için. Hız değerlerim;
türknet hız.png

Hat değerlerim;
hat değerleri.png

SNR Margin düşük olduğu için oluyordur diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim bundan yaklaşık 2-3 hafta önce 1 gün boyunca download hızımızı 50 Mbps yaptılar. Haliyle Margin değeri de 19.4 oldu. Ama yine de aynı sorunu yaşamaya devam ettim. QoS ayarından falan bahsetmişler pek anlamadım ama tavsiyelerinizi bekliyorum.

Resimde attığım yerde ağ sekmesi var. Oradan Low latency mode ve enable New network code seç. Ve test et kısa bir yayın açıp. Yine aşarı derecede fazla yükseliyorsa. Bu attığım videoda modem arayüzünde böyle bir şey varsa. Tek tek yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Ben bunları yapmadan 6K bitrate 10 ping artıyor.

Dosya Ekleri

• 2020.04.27-20.55.png
    2020.04.27-20.55.png
    75,7 KB · Görüntüleme: 169
Resimde attığım yerde ağ sekmesi var. Oradan Low latency mode ve enable New network code seç. Ve test et kısa bir yayın açıp. Yine aşarı derecede fazla yükseliyorsa. Bu attığım videoda modem arayüzünde böyle bir şey varsa. Tek tek yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Ben bunları yapmadan 6K bitrate 10 ping artıyor.
Videoda arkadaşın verdiği ayarları denerken internet gitti bağlantı kurulamıyor şuan. Modemi sıfırlayacağım birazdan.

Nasıl gitti. Normal kesintimi yoksa ayarlardan mı?
Ayarlardan. Sonradan Wi-Fi’a bağlı başka bir cihaz üzerinden geri aldım ayarları. Server denedim biraz Warsaw serverında pek çıkmıyor ping nadir 5-10ms yükseliyor 4500 bitrate ile. Zaten videodaki ayarları uygulayınca down hızı yarıya düşüyormuş yorumlara yazmışlar.

Ayarlardan. Sonradan Wi-Fi’a bağlı başka bir cihaz üzerinden geri aldım ayarları. Server denedim biraz warsaw serverında pek çıkmıyor ping nadir 5-10MS yükseliyor 4500 bitrate ile. Zaten videodaki ayarları uygulayınca down hızı yarıya düşüyormuş yorumlara yazmışlar.

Bende eskiden o videoda kullandığı modemden vardı. Bende hiç hız düşmesi olmadı. İşine yarar diye düşündüğümden attım. Ben yaptığım zaman ping fırlamıyordu. Kısaca bende olduğundan sanada attım onu fakat seninkinde sıkıntı çıkarmış. İyi en azından warsaw servarında pingin çıkmıyor.

Bende eskiden o videoda kullandığı modemden vardı. Bende hiç hız düşmesi olmadı. İşine yarar diye düşündüğümden attım. Ben yaptığım zaman ping fırlamıyordu. Kısaca bende olduğundan sanada attım onu fakat seninkinde sıkıntı çıkarmış. İyi en azından warsaw servarında pingin çıkmıyor.
Modem farklı o yüzden muhtemelen arayüz de farklı, teşekkürler yine de. Yani ping çok çıkmıyor diyebilirim 5-10ms çıkıyor gibi şimdilik.

Aynen öyle. TürkNet'in yapa altyapısı gelse rahatlarız aslında ama ne zaman gelir bize bilmiyorum. Ne güzel sistem aldık zorlayamıyoruz. :D.

Gelse de bakır kablolarla gelcek ki ev tesisatı. O yüzden pek beklemiyorum. Altyapı zaten 9 Mbps upload veriyor şu an. Ben 86 TL'ye altyapının tamamını alıyorum :D.

Geri
Yukarı