8 Mbps upload ile yayın yaparken ping yükseliyor

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibi. Genel olarak 7.60 Mbps upload hızına sahibim. 3000 bitrate 720P 60FPS yayın yapsam bile anlık olarak 10-20 ping yükseliyor. Rekabetçi oyunlarda bu durum çok can sıkıyor. Modem arayüzünde veya OBS üzerinden yapabileceğim ayar var mı bunu engellemek için? 4500 bitrate 720P 60FPS versem yeterli benim için. Hız değerlerim;
türknet hız.png

Hat değerlerim;
hat değerleri.png

SNR Margin düşük olduğu için oluyordur diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim bundan yaklaşık 2-3 hafta önce 1 gün boyunca download hızımızı 50 Mbps yaptılar. Haliyle Margin değeri de 19.4 oldu. Ama yine de aynı sorunu yaşamaya devam ettim. QoS ayarından falan bahsetmişler pek anlamadım ama tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gelse de bakır kablolarla gelcek ki ev tesisatı. O yüzden pek beklemiyorum. Altyapı zaten 9 Mbps upload veriyor şu an. Ben 86 TL'ye altyapının tamamını alıyorum :D.
Orası da doğru. Benim altyapı 40 Mbps upload destekliyor. 40 da verseler 4500 bitrate'de pingim çıkar muhtemelen :D. Aslında Türk Telekom'dan sorgulama yaptım fiber altyapı destekliyormuş adres sorguladığımda farkettim.

Bir de evimin diğer tarafında Superonline fiber altyapısına sahip site var. Yanımda başka sitede Türk Telekom fiberi var. Ben isteyince kurtarmıyor diyorlar :D.
Şaka gibiler cidden kafasına göre altyapı koyuyolar. Superonline biz vercez parasını getirin siz dedik sitecek hayır demişlerdi :D.

Ben upload fiber ile 5 Mbps olması gerekirken 20 Mbps upload alıyorum Superonline ile.
Herkesinki 1 Haziran’a kadar yükseldi. Biz de 4 yerine 8 alıyoruz. Ama bana sorarsan hazirandan sonra da devam eder. Çok tepki çekerler 8 Mbps verebiliyosanız niye kullanamıyoruz vs diye. Bence 8 Mbps artık standart olur. Bunun üstü 20-30-40 Mbps için ekstra ücret talep ederler.

Geri
Yukarı