8. Nesil işlemciler hakkında bilgiler

Badsmokin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Sosyal Medya Uzmanı
Birçok arkadaşımızın 8. nesil işlemcilerle ilgili sorunlardan bahsettiğini duydum. Şu konuyu kısa da olsa bir açıklamayla aydınlatmak isterim.

8. nesil Intel işlemciler Z370 serisi anakartlar ve sonrasında çıkacak ürünler için uyumludur. Örnek veriyorum gidip B250 serisi bir anakartta kullanmak isterseniz sorun yaşayacaksınızdır. Lütfen sistem toplarken bu konuya dikkat çekiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Ben de kısa bilgi vereyim. 144 Hz monitör kullanmıyorsanız İntel tercih etmeyin. İntel yüksek FPS için daha iyi bir seçenektir. Bu arada İ5 8600K altı işlemci almanızı önermem. Z370 anakartların alt seviyeleri çıkınca alabilirsiniz.

Öyle saçmalık mı olur Allah aşkına!

@astigmat13 144 Hz monitörü olmayan adam ne yapsın? Aynı fiyata başka daha düşük 60 FPS alacak bir sistem mi toplanmalı? Saçmalamayın lütfen. Adam Intel alır 60 Hz monitörü ile 144 FPS alır ne olur ki? İlerleyen zamanlarda monitör değiştirir olur biter. Bu arada Intel'in giriş seviyesi 144 Hz için yetersiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı