8. Nesil Laptoplar Beklenmeli mi?

Hamza S.

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 5000-6000 TL bütçem var ve oyuncu laptopu almayı düşünüyorum. Aklımdaki modeller bunlar;

- MSI GE62VR 7RF (GTX 1060 - 6062 TL )
-ASUS GL553VE-DM233T (GTX 1050TI - 5216 TL )

İlk sorum bunlardan birini almalı mıyım ve hangisini önerirsiniz? Ya da yeni nesil işlemcileri ve ekran kartlarını beklemek mantıklı olur mu? Çoğu yerde GTX 20xx ekran kartlarının 2018'de çıkacağı yazıyor. Ayrıca 8.nesil işlemcileri Monster'ın yeni modellerinde görmek mümkün.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar 8. nesil işlemcilerin laptoplarda yaygınlaşması ve GTX 20 serisinin çıkması sizce ne kadar sürer? Yaklaşık 2 yıldır para biriktiriyorum ve bu laptoplardan birini aldıktan kısa süre sonra yeni modelleri görmek beni üzer. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa bu işin sonu yok. Onu alırsın yenisi çıkar, daha da daha da derken sonu gelmez. Ki ayrıca bütçem 6000TL diyorsunuz; o fiyata iyice zor bulmanız. Zira 8.nesil işlemci bandında Monster'ın en ucuz modeli olan Tulpar T5 V15.1'in fiyatı 8.699TL.

Oyun için 8. nesil CPU barındıran bir bilgisayar çok pahalı olur. Bu düşünce yerine 8. nesil CPU barındıran bilgisayarlar piyasaya çıktığında 6. nesil CPU barındıran modellerde ciddi bir indirim olabilir. A markası veya B markası olarak daha çok çeşit arasından kendinize en uygun olanını seçersiniz ve F/P ürün almış olursunuz.

Bence beklenmeli sonuçta yükseltme yapmayacaksınız. DDR4 RAM'li bir laptop işinizi görecektir. GTX 1060'lı ıyi bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı