8 pin CPU anakarta 4 pin CPU bağlama

M50B28

Kilopat
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi yeni anakartımda 8 pinlik 12V güç girişi var. Ancak güç kaynağımda sadece 4 pin girişi var. Kimisi sorun çıkar kimisi sorun çıkmaz demiş. Bunun hakkında anakartıma ait kullanım kılavuzunda bu konu hakkında fikir verebilecek birkaç bölüm buldum. Bunlar hakkında yorum yaparsanız sevinirim. Resimlerin birinde 4 pinlik bağlantının soketin sol kısmında yapılması gerektiğini anladım.

Anakart: Gigabyte GA-AB350M-DS2
Güç kaynağı: 6-7 yıllık Xilence XP500 500W
İşlemci: Ryzen 2200G
Ekran kartı: GTX 1050
cpu12v11.jpg

Aşağıdaki resimde ise hangi pinin ne görevi olduğu yazıyor yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşlar için önemli diye düşündüm.
22.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiliğini bir kenara bırakın 6-7 yıllık demişsiniz üzerinde ki değerleri veremez artık GTX 1050 kullanıyorsunuz sanırım ekran kartını sorun yaratabilir.
HD 5670, GT 1030 ve şuan GTX 1050 kullanıyorum hocam bir sıkıntı çıkartmadı ancak en kısa zamanda değiştireyim o zaman. Peki idarelik götürür mü yeni PSU alana kadar sizce ?
Teşekkür ederim hocam fırsat bulunca yenisini alacağım artık.

HD 5670, GT 1030 ve şuan GTX 1050 kullanıyorum hocam bir sıkıntı çıkartmadı ancak en kısa zamanda değiştireyim o zaman. Peki idarelik götürür mü yeni PSU alana kadar sizce ?

Teşekkür ederim hocam fırsat bulunca yenisini alacağım artık.
HD 5670 ve GT 1030 gibi kartlar zaten güç çekmeyen kartlar onları kullanman sorun olmadığı anlamına gelmez. GTX 1050 gibi güç isteyen bir ekran kartın var hem ekran kartının iyiliği için hemde sisteminin iyiliği için kaliteli bir marka PSU almanı öneriyorum.

HD 5670 ve GT 1030 gibi kartlar zaten güç çekmeyen kartlar onları kullanman sorun olmadığı anlamına gelmez. GTX 1050 gibi güç isteyen bir ekran kartın var hem ekran kartının iyiliği için hemde sisteminin iyiliği için kaliteli bir marka PSU almanı öneriyorum.
Öneriniz nedir hangi markalar almak gerek ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı