8 pin girişi olmayan sisteme 6+4 şeklinde ekran kartı takılır mı?

SmmmOxo

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
MALİ MÜŞAVİR
2. El bir bilgisayar alacağız, bu konuda bir sorum var.
X arkadaş: 2 adet 8 pin olmadığı için ekran kartını çalıştıramıyorum, ben anakarti 6pin+4 pin diye düşündüm.

Benn: İşlemci R5 2600 dahili grafik işlemcisi yok diye biliyorum.

Şimdi sorum şu; ekran kartı 4+4 (ya da 8 pin) ise 6+4 ile geçici olarak test etmek mümkün mü, zira test amaçlı PSU bulmam biraz zor?
PSU: Silver Power SP-600A2C 600W. İnternette net bir bilgi bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. El bir bilgisayar alacağız, bu konuda bir sorum var.
X arkadaş: 2 adet 8 pin olmadığı için ekran kartını çalıştıramıyorum, ben anakarti 6pin+4 pin diye düşündüm.

Benn: İşlemci R5 2600 dahili grafik işlemcisi yok diye biliyorum.

Şimdi sorum şu; ekran kartı 4+4 (ya da 8 pin) ise 6+4 ile geçici olarak test etmek mümkün mü, zira test amaçlı PSU bulmam biraz zor?
PSU: Silver Power SP-600A2C 600W. İnternette net bir bilgi bulamadım.
Tavsiye edilmese de geçici olarak çalıştırabilirsin. Ekran kartına yük bindiğinde sistem sıkıntı yaşar. Kalan sorunlarını tam anlayamadım.

Ceza nedebiyle biraz geç cevap yazıyorum kusura bakmayın...
Sistemde kablo bağlantısı tam ve sorunsuz çalışıyormuş. arkadaş yanlış bilgi vermiş..
Dediğim şey; Eksik pin yada 4+4 veya 8 pin yerine 6+4 (2 si boşta) kalacak şekilde geçici olarak kullanıp test edebilir miyim idi?

2.durum ise ekran kartı çalışmaz ise idi; amd R5 2600 da dahili ekran gpusu yok diye biliyordum..ekran kartı çalışmaz ise nasıl test edebilirim. idi sorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı