Dualsense vs Xbox Controller 9. nesil

DualSense veya DualShock ikisi de alınmaz hala oyunlarda ne kadar sorunsuz çalışıyor deseniz de günde 2-3 tane DualSense problemi açılıyor forumda.

Ayrıca haptic feedback ve adaptive trigger çok nadir oyunlarda var onlara para vermektense aynı fiyada daha kaliteli 3. parti kol alabilirsin.

Evet ben yazdım yukarıda. Ama Xbox kolu bende hiç sorun çıkarmadı.

Evet ben yazdım yukarıda. Ama Xbox kolu bende hiç sorun çıkarmadı.

Bu arada DualShock yazmışım kusura bakmayın PS5 için olan kolu kastettim.

İkisine de aktif olarak kullanan birisiyim. Sadece Steam üzerinden oyun oynayan birisiyseniz DualShock oyunların çoğunda artık uyumlu.
Xbox kendisini uyumlular listesine almıyor bilginiz olsun.
Epic'te arada sırada sorun çıkarabiliyor.
Hissiyat olarak DualShock bence Xbox'tan daha iyi ama malzeme kalitesi daha kötü soyulmalar başladı.
Adaptic feedback olayı Steam da destekleyen oyunlarda açabiliyorsunuz. Güzel bir özellik.
Bir de DualShock kablosuz bağlantıda ara ara sapıtabiliyor bu da bir eksi.

Pil konusunu kafaya takmıyorsanız benim size önerim Xbox. (şarj olayı benim canımı sıkıyor)

Ayrıca bu nesildeki 2 kol da sizi pek üzmez.

Hocam Steam dışı oyunlarda DualSense özellikleri kullanılabiliyor mu Steam dışı oyunları Steam ekleyerek mümkün mü?

Hocam Steam dışı oyunlarda DualSense özellikleri kullanılabiliyor mu Steam dışı oyunları Steam ekleyerek mümkün mü?

Hocam hiç denemedim ama Epic belki kullandırıyordur araştırmanız lazım.
Ama Game Pass'te kesinlikle yok desteklemiyorlar bile. Ayrıca bu özellikleri veren oyunlarda kablo kullanmak zorundasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı