8 Pinlik sokete 6 pinlik PCI-e kablosu takılır mı?

snakecharmer

Hectopat
Sevgili arkadaşlar,

Bir halt yedim. Güç kaynağından anakarttaki 8 pinlik işlemci güç slotuna, 6 pinlik PCI-e kablosu bağladım ve çalıştırdım.

Sisteme gelebilecek olası hasarları bilen arkadaşlarım bilgi verebilirse çok müteşekkir olurum.

önemli not: PC'yi çalıştırmıyorum zira güç kaynağından işlemci güç slotuna takılması gereken kablo; yani 8 pinlik kablo, o slota yetişmiyor. Ne yapmam lazım? Belki bu konuda da bir desteğiniz olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dönüştürücü kablo alabirsiniz.
Hocam bağlantı şeması burada.
Screenshot_20200530-221016.png

Sevgili arkadaşlar,

Bir halt yedim. Güç kaynağından anakarttaki 8 pinlik işlemci güç slotuna, 6 pinlik PCI-e kablosu bağladım ve çalıştırdım.

Sisteme gelebilecek olası hasarları bilen arkadaşlarım bilgi verebilirse çok müteşekkir olurum.

önemli not: PC'yi çalıştırmıyorum zira güç kaynağından işlemci güç slotuna takılması gereken kablo; yani 8 pinlik kablo, o slota yetişmiyor. Ne yapmam lazım? Belki bu konuda da bir desteğiniz olur.
Öyle bilgisayar çalışır.

Sevgili arkadaşlar,

Birde o bağladığın kablonun fotoğrafını atarmısınız renkelrine göre voltajını öğrenebiliyoruz ona göre birşey daha söyleyeceğim.

n11.com'dan 8 pin anakart işlemci güç Uzatma kablosu uzatma 40 cm seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
Bu tip bir kablo işinizi görecektir.

Birde o bağladığın kablonun fotoğrafını atarmısınız renkelrine göre voltajını öğrenebiliyoruz ona göre birşey daha söyleyeceğim.

IMG-20200606-WA0000.jpeg
Benim takmaya çalıştığım, güç kaynağından yetişmeyen 8 pinli kablo soldaki. Takıp çalıştırdığım (tabii makine açılmadı) ise sağdaki.

Dosya Ekleri

• DSC_0984.JPG
    DSC_0984.JPG
    1,9 MB · Görüntüleme: 58

Geri
Yukarı