8 RAM 4 GB Görünmesi

Merhaba arkadaşlar,

Aynı laptop bende de var ve ek Ram takmaya karar verdim. Bu durumu yaşayınca hemen araştırma yaptım forumda ve bu konuya denk geldim. Sonuç olarak anakartta gömülü bir 4 gb var anladığım kadarıyla. Cpu-Z 'de aynı yukarıdaki görsellerde ki gibi 4 gb ddr4 (2400mhz) ram görünüyor Slot1'de. Ben laptopa ek ram takmak istiyorum. Tabi ilk düşüncem, ek bir 8GB ddr4 2400 mhz bir ram alıp yükseltme yapmaktı. Şimdi sizlerin yazdıklarını okuyunca kafam allak bullak oldu.

Sorularım:
1. Ek bir 4 gb ddr4 2400 mhz bir ram mi? yoksa ek bir 8gb 2400 mhz ram mi?
2. Ya da rami tamamen çıkartıp, 2X8gb ddr4 2400 mhz alıp takmak mı?
Tabi bu durumda laptopdaki 4gblik ram boşa çıkacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Aynı laptop bende de var ve ek RAM takmaya karar verdim. Bu durumu yaşayınca hemen araştırma yaptım forumda ve bu konuya denk geldim. Sonuç olarak anakartta gömülü bir 4 GB var anladığım kadarıyla. CPU-Z'de aynı yukarıdaki görsellerde ki gibi 4 GB DDR4 (2400MHz) RAM görünüyor slot1'de. Ben laptopa ek RAM takmak istiyorum. Tabi ilk düşüncem, ek bir 8 GB DDR4 2400 MHz bir RAM alıp yükseltme yapmaktı. Şimdi sizlerin yazdıklarını okuyunca kafam allak bullak oldu.

Sorularım:
1. ek bir 4 GB DDR4 2400 MHz bir RAM mi? Yoksa ek bir 8 GB 2400 MHz RAM mi?
2. ya da RAM'i tamamen çıkartıp, 2x8GB DDR4 2400 MHz alıp takmak mı?
Tabi bu durumda laptopdaki 4 GB'lik RAM boşa çıkacak.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dostum ben sana cevap vereyim RAM'in tamamını çıkaramazsın çünkü gömülü eğer artırmak istiyorsan 2400 MHz yani aynı hızda 8 GB bir RAM alıp takman olacaktır çünkü bu PC'de sadece 1 slot var ben içini açtığımda öyleydi anakarttan sökmenin yolunu ise bilmiyorum ama dediğim gibi bende sadece 1 slot var bu durumda eski RAM'i bir kenara bırakıp 8 GB vs takmaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı