8 Seri ve 2 Paralel Devre

Merhabalar, bir devre tasarlamam gerekiyor. Elimdeki pilleri 8 seri, 2 paralel olarak bağladım. En son BMS ekleyerek devreyi tamamladım. Fakat hocam ilk önce 2 pili paralel yapıp daha sonra 8 seri oluşturmamı söyledi. Bunu nasıl yapabilirim? Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

IMG_20200817_141839.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu şekilde 25.6V 40 ah olmuş. Size hangi değer lazım?

Hocam bu şekilde 25.6V 40 ah olmuş. Size hangi değer lazım?
Değer olarak sıkıntı yok. Bu yaptığım tasarımı hocaya gönderdim. Bana bağlantımın düzeltilmesi gerektiğini söyledi. İlk önce 2 pili paralel bağladıktan sonra 8 seri şeklinde yapmam gerektiğini söyledi. 2 seri bağladıktan sonra 8 seri nasıl yapacağım?

Hocam size çizme imkanım yok. Fakat hocanızın ne demek istediğini tam anlamadım. Ben devre de yanlış görmüyorum. Burada 16 pil var. Paralel bağlantıda voltaj aynı olur. İki pil paralel bağladık. Geri kalan 14 pili ne yapacağız. Bence hocanız size çizip göndersin.

Hocam size çizme imkanım yok. Fakat hocanızın ne demek istediğini tam anlamadım. Ben devre de yanlış görmüyorum. Burada 16 pil var. Paralel bağlantıda voltaj aynı olur. İki pil paralel bağladık. Geri kalan 14 pili ne yapacağız. Bence hocanız size çizip göndersin.
Kendisi biraz yardımı esirgeyen birisi olduğu için buraya yazma ihtiyacı duydum. Demek istediğini bende anlamadım. Kendisi araştırıp çözebileceğimi söyledi. Yardımın için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı