Board üzerinde seri paralel devre çizmek

Yasin252

Hectopat
Herkese hayırlı günler.
Yarın elektrik elektroniğe giriş sınavım var. Hoca board üzerine çizecekmiş devreleri biz de kağıda aktarıp soruları çözeceğiz lakin ben board üzerin de olunca hangi devrelerin seri hangilerinin paralel olduğunu karıştırıyorum. Kağıda aktaramıyorum yani. Bunu çözmek için YouTube'da herhangi bir video falan var mı? Teşekkürler.

Board üzeri dediğin breadboardtan mı bahsediyorsun? Eğer öyleyse; görselde gözüktüğü gibi turuncu her bir sütunu 1 nokta olarak alman gerekli. Sağdaki turuncu sütuna A, soldaki turuncu sütuna B dersek A ve B noktaları arasında birbirine paralel dirençler görmekteyiz.
1700394200671.png

Burada ise seri bağlanmış direnç örneklerini görüyoruz;
1700394328833.png

Board üzeri dediğin breadboardtan mı bahsediyorsun? Eğer öyleyse; görselde gözüktüğü gibi turuncu her bir sütunu 1 nokta olarak alman gerekli. Sağdaki turuncu sütuna A, soldaki turuncu sütuna b dersek A ve B noktaları arasında birbirine paralel dirençler görmekteyiz.
Eki Görüntüle 2022008

Burada ise seri bağlanmış direnç örneklerini görüyoruz;
Eki Görüntüle 2022013

Evet bundan bahsediyordum. Hocam peki alt bölmelerine de direnç bağlanırsa onu nasıl gösterebiliriz?

Örnek olarak ta bu videoyu izleyebilirsin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı