8. sınıf bursluluk sınavı soruları nasıldı?

Sadece 1.dönem konuları varmış galiba.Bu sene de kazanamayan diğer senelere kalırsa kazanma ihtimalinin olduğunu düşünmüyorum.

Yani kolaydı fakat ben zor sorulara alışığım o yüzden Türkçeyi fulleyemedim biraz mutsuzum. Noktalama işaretli soruyu ne yaptınız ben ( , : - .) Yaptım. Bu arada LGS de 466 yaptım.
Adını bilerek yanlış yazdıysan, bilerek düzeltebilirsin. Bir de LGS 2023'de Türkçede 18'e 2 yaptım. Bu durumda beni düşürmenizin anlamı yok.

Adını bilerek yanlış yazdıysan, bilerek düzeltebilirsin. Bir de LGS 2023'te Türkçede 18'e 2 yaptım. Bu durumda beni düşürmenizin anlamı yok.

Sizin beni kötüleme amacınız nedir? Maydanozu maydonoz diye yazmam mı? Bilerek demek zaten isteyerek demektir. Demek ki böyle istemişim. Biraz Türkçe bilginiz varsa anlardınız. Sizin gibi kullanıcılar maalesef forumun kalitesini de düşürmeye devam ediyor. Ayrıca bunu demeden geçemeyeceğim sadece 1 boş dışında tüm soruları doğru yanıtlamışım. Siz daha çok sallamaya devam edin.

Sizin beni kötüleme amacınız nedir? Maydanozu maydonoz diye yazmam mı? Bilerek demek zaten isteyerek demektir. Demek ki böyle istemişim. Biraz Türkçe bilginiz varsa anlardınız. Sizin gibi kullanıcılar maalesef forumun kalitesini de düşürmeye devam ediyor. Ayrıca bunu demeden geçemeyeceğim sadece 1 boş dışında tüm soruları doğru yanıtlamışım. Siz daha çok sallamaya devam edin.
Türkçe bilgim senden daha çok, şöyle kanıtlayabilirim:
1- Ben sizi kötülememiştim, espri yapmıştım bu kadar alınılacak ne vardı?
2- Bilerek demek isteyerek demek değildir, bilerek yapmak bir şeyin farkında olarak yapmaktır, hem bu forumda isteyen herkes kendi görüşünü bir sınır içerisinde belirtebilir.
3- 1 boş dışında tüm soruları doğru bilmen benim faydama değil, senin faydana. Ben sayısalcıyım, sözelci değilim ve 8.sınıf bursluluk sınavına da girmedim, dolayısıyla soruların zorluğunu da bilmiyorum, ve bu bilgi de senin faydana değil.
Daha fazla yanıt vermeyeceğim, konuyu göz ardı ediyorum.
İyi forumlar.

Gitmeden önce bir şey demek istiyorum, 2023 8.sınıf ve hazırlık sınıfı bursluluk sınavı Türkçe sorularına baktım, o kadar zorlayıcı değil görünüşe göre, keşke ben de katılsaymışım...

Son düzenleme:
Türkçe bilgim senden daha çok, şöyle kanıtlayabilirim:
1- ben sizi kötülememiştim, espri yapmıştım bu kadar alınılacak ne vardı?
2- bilerek demek isteyerek demek değildir, bilerek yapmak bir şeyin farkında olarak yapmaktır, hem bu forumda isteyen herkes kendi görüşünü bir sınır içerisinde belirtebilir.
3- 1 boş dışında tüm soruları doğru bilmen benim faydama değil, senin faydana. Ben sayısalcıyım, sözelci değilim ve 8.sınıf bursluluk sınavına da girmedim, dolayısıyla soruların zorluğunu da bilmiyorum, ve bu bilgi de senin faydana değil.
Daha fazla yanıt vermeyeceğim, konuyu göz ardı ediyorum.
İyi sosyaller.

Gitmeden önce bir şey demek istiyorum, 2023 8.sınıf ve hazırlık sınıfı bursluluk sınavı Türkçe sorularına baktım, o kadar zorlayıcı değil görünüşe göre, keşke ben de katılsaymışım...

Her şeyi bir kenara bıraktım, şaka olduğunu belli edemeyecek kadar türkçeden yoksun bir kişiliksiniz. Ayrıca ben de sayısalcıyım bana ne senin sayısalcı olmandan. İllaki bir noktada insanlık gösterip konuşamam gerek, bursluluk sınavına katılma şansınız varken niye katılmadınız? Zor da bir sınav değil. Kazanması kolay.

@maydonozdiyarı hocam, size okulda 2. dönem konulari anlatıldı mı? Anlatılmadıysa da siz yazın çalıştınız mı bu konulara?

Hocam çok ufak anlatıp geçtiler ve biliyor musunuz bilmiyorum ama bir aralar okuldan izin alıp okula gitmedim. Yani hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir. Çalışmadım.

Hocam çok ufak anlatıp geçtiler ve biliyor musunuz bilmiyorum ama bir aralar okuldan izin alıp okula gitmedim. Yani hiçbir şey bilmiyorum desem yeridir. Çalışmadım.
Evet hatırlıyorum ara tatil zamanları dilekçe muhabbeti dönüyordu. Ben de geometri de sorun yaşar mıyım diye merak ettim. Size de sorayım dedim.

Her şeyi bir kenara bıraktım, şaka olduğunu belli edemeyecek kadar türkçeden yoksun bir kişiliksiniz. Ayrıca ben de sayısalcıyım bana ne senin sayısalcı olmandan. İllaki bir noktada insanlık gösterip konuşamam gerek, bursluluk sınavına katılma şansınız varken niye katılmadınız? Zor da bir sınav değil. Kazanması kolay.
Ben de sana dedim ki sayısalcıyım ama bu seni ilgilendirmez, "bana ne" gibi bir tavır ile çok kaba olduğunuzu belli ediyorsunuz. Ailem bursluluk sınavına zor olduğunu düşünerek hiçbir zaman sokmadılar. Şaka olduğunu istesem belli ederdim, istesem etmezdim keyfime kalmış. Hem daha fazla uzatmaya gerek yok çok gereksiz bir konu yüzünden burada kavga ediyoruz.

Ben de sana dedim ki sayısalcıyım ama bu seni ilgilendirmez, "bana ne" gibi bir tavır ile çok kaba olduğunuzu belli ediyorsunuz. Ailem bursluluk sınavına zor olduğunu düşünerek hiçbir zaman sokmadılar. Şaka olduğunu istesem belli ederdim, istesem etmezdim keyfime kalmış. Hem daha fazla uzatmaya gerek yok çok gereksiz bir konu yüzünden burada kavga ediyoruz.

Bursluluğu hemen hemen her aile ister, garipmiş. Kitap açmayan kişiler bile giriyor. Denemekten zarar gelmez.

Geri
Yukarı