8.Sınıf İçin Ders Çalışma

Ali Ateş

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ben bu sene 8.sınıfım ve İzmir Bornova Fen Lisesi'ne gitmek istiyorum.6. ve 7.
sınıfta ders ortalamam 99.50den yüksekti. Size sorcağım sorular :
-Nasıl Çalışmalıyım ?
-Kaç Saat Çalışmalıyım ?
-Hangi Kaynakları Kullanmalıyım?

Tatilin bitmesine az kaldı. Bu süreyi iyi değerlendir. Diğer senelerin tekrarını bitirmeye çalış. Eksik konularını görmek için sürekli deneme testi çöz. Eksik konularını kapat. Daha sonra eğitim setleri ile konu çalış. Sonra farklı kaynaklardan test çöz. Günlük konu ve test belirle. Kendini en iyi sen bilirsin. Hangi konulara ne kadar çalışınca anlıyor isen o kadar çalış. Zaten konular birbirine yakın. Denemelere ve teste ağırlık vermeni öneririm. İmkanın olduğu kadar farklı kaynaklardan soru çöz.

Kaç saat çalıştığının bir zamandan sonra önemi kalmıyor. Önemli olan verimli çalışmak. Yani 6 saat çalışıp %40 verim alacağına 2 saat çalışıp %70-80 verim alırsan daha yararlı olur. 8. sınıf konuları çok zor konular değil. Yani anlaması kolay konular. Tatil bitmeden önce de 8. sınıf konularına çalışmaya başla istersen. Konuları anladığını düşündükten sonra iyice pekiştirmek adına soru çöz. 20-30 soru çöz daha sonra sıkılırsan başka ders çalış veya dışarı çık, kitap oku yani sıkıldığın zaman başka şeyler yap. Bu senin stresini alır. Zaten sınav sürecine kadar olan kısmı birçok öğrenci yapıyor ama sınav esnasında olan oluyor. Stresli oluyorsun, heyecanlı oluyorsun ve dikkatin dağılıyor bu yüzden yapabileceğin soruları yapamıyorsun. Bu yüzden de sıkıldığını düşündüğünde farklı şeyler yap.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı