8. sınıf netlerimi nasıl arttırabilirim?

Unknowise

Picopat
Daha fazla  
Şu ana kadar ortalama sonuçlarım:
Türkçe 15-16 net.
Din 10 net.
İnkılap 8-9 net.
İngilizce 10 net.
Matematik 8-9 net.
Fen 15- 16 net.
Senenin başından beri gram artmadı bundan. Neredeyse yarıya geldik okulun fakat hala hedefime yaklaşamıyorum. Hedefim 440 puan istediğim lise 7.6 yüzdelik dilimi var. Ne kadar soru çözmeliyim? Artık stres yapmaya başladım çok uğraşmamıştım derslerle başta ikinci dönem sıkı tutar hallederim diye fakat artık korkmaya başladım. Kesinlikle bu liseyi tutturmalıyım ilçede yaşıyorum başka alternatifim yok istediğim lisede fen lisesi diğerleri çok da iyi değil bu puanla bile tutuyor. Dersleride hep aksatıyorum yeteri kadar çalışmıyorum açıkçası. Buna bir çözüm bulmam gerek. Önerileriniz neler? İyi sosyaller.

Taban puana bakma öncelikle, Türkçe ve fen sözel gibi olduğu için (bence) onlarda eksik olduğun konulara bak, deneme sonuçlarının yayınlandığı kağıtta veya sitede bulabilirsin. Matematik biraz zor gerçekten bundan dolayı mecburen yine eşek gibi soru çözeceksin.

Şu ana kadar ortalama sonuçlarım:
Türkçe 15-16 net.
Din 10 net.
İnkılap 8-9 net.
İngilizce 10 net.
Matematik 8-9 net.
Fen 15- 16 net.
Senenin başından beri gram artmadı bundan. Neredeyse yarıya geldik okulun fakat hala hedefime yaklaşamıyorum. Hedefim 440 puan istediğim lise 7.6 yüzdelik dilimi var. Ne kadar soru çözmeliyim? Artık stres yapmaya başladım çok uğraşmamıştım derslerle başta ikinci dönem sıkı tutar hallederim diye fakat artık korkmaya başladım. Kesinlikle bu liseyi tutturmalıyım ilçede yaşıyorum başka alternatifim yok istediğim lisede fen lisesi diğerleri çok da iyi değil bu puanla bile tutuyor. Dersleride hep aksatıyorum yeteri kadar çalışmıyorum açıkçası. Buna bir çözüm bulmam gerek. Önerileriniz neler? İyi sosyaller.

Hangi il bu arada?

Taban puana bakma öncelikle, Türkçe ve fen sözel gibi olduğu için (bence) onlarda eksik olduğun konulara bak, deneme sonuçlarının yayınlandığı kağıtta veya sitede bulabilirsin. Matematik biraz zor gerçekten bundan dolayı mecburen yine eşek gibi soru çözeceksin.

Hangi il bu arada?

Antalya'nın bir ilçesinde oturuyorum.

Hangi il bu arada?

Hocam bir de mesela bu okulun 120 kişilik kontenjanı var. 120'den fazla kişi tutturursa ne olacak? Ondan da bir tırstım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korku en büyük düşmanınız. Korkarsanız sınavda da tutulur kalırsınız. Rahat olun, kendinize güvenin. Dersleri anlamlandırarak, konuları tekrar ederek, test çözerek ilerleyin. Deneme sonuçları sizi korkutmasın çünkü onlar da gerçek sınavla pek alakalı çıkmayabiliyor. Tutmazsa bile dünyanın sonu değil bunu düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı