8. sınıf zor mu?

Ben LGS'ye 7. sınıfta hazırlanmaya başlamıştım. Çözmediğim soru kalmamıştı. Zamanında MEB'in yayınladığı tüm örnek soruları çözdüm. Lakin karşıma öyle bir matematik çıktı ki sınavdan tokat yemişçesine çıktım. Sen sen ol eşeği sağlam kazığa bağla. Ve evet çok yoğun bir sene sizi bekliyor.

Birçoğu konusu 7'den basit bana göre. Zaten 8'deki çoğu konunun altyapısını 7'de gördünüz 7'nin matematikte falan sıkıntı çekmediysen 8'de çok çekmezsin. (sadece matematikten örnek vermek istedim ama ilk konular çok zor değil 3. üniteden sonra biraz zorlaşıyor bazı dersler)

LGS yılı olacağı için bol bol test çözmeniz gerekecek o yüzden öyle diyorlardır.

Evet öyle olacak. Ben kitaptan baktım mesela matematikte denklemlerin %75'si 7.sınıf ile aynı.8.sınıfın başlangıçta konusunda asal sayılar vardı. O da 6.sınıf ile bir bağlantısı var.

Bu yaz 5. 6. ve 7. sınıfın konularını oturtmanı tavsiye ederim. Şu an 8. sınıfım bende pandemiden dolayı 6. sınıf olmadığı için zor geldi bazı konular. Matematikte ilk konular basit ama üslü ifadeler ve kareköklü ifadeleri iyi çalışman gerek. Abarttıkları kadar zor değil ama. Bu yaz kendini paragraf çözmeye alıştır. Hiçbir şeyi yarına bırakma. Ayrıca Türkçe yazım kuralları için Technopat'ta takılabilirsin :D (!)

Evet öyle olacak. Ben kitaptan baktım mesela matematikte denklemlerin %75'si 7.sınıf ile aynı.8.sınıfın başlangıçta konusunda asal sayılar vardı. O da 6.sınıf ile bir bağlantısı var.

Ben çözüyordum soruları. Tek aklımı eşitsizlikler karıştırmıştı 😀

Bu yaz 5. 6. ve 7. sınıfın konularını oturtmanı tavsiye ederim. Şu an 8. sınıfım bende pandemiden dolayı 6. sınıf olmadığı için zor geldi bazı konular. Matematikte ilk konular basit ama üslü ifadeler ve kareköklü ifadeleri iyi çalışman gerek. Abarttıkları kadar zor değil ama. Bu yaz kendini paragraf çözmeye alıştır. Hiçbir şeyi yarına bırakma. Ayrıca Türkçe yazım kuralları için Technopat'ta takılabilirsin :D (!)

Zaten sosyal sınavında bildiğin Türkçe sorusu çözüyoruz. 😀

Ortaokul cidden zor değil. Lise'ye geçince yavaş yavaş diyorsun ben okul mu okuyor muşum diye, 11'e geçince de allah kerim oluyor. LGS için hazırlanmanız lazım o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı