8. Sınıfa Başlayanlara Tavsiyeler!

Türkiye şuan okuma ve üretme konusunda oldukça geride. Bazı derslerin kitaplarını çok aktif kullanırken bazılarını hiç kullanmıyoruz.

Bedava kitap veriyor olmaları iyi bir şey. Ancak matematik kitabını vermeleri çok gereksiz. Matematiği kitaptan öğrenemeyiz. Kitaptan soru çözeriz ancak.

Bedava verilen kitapların içi tamamen bomboş. Ayrıca her hükümet değişiminde de müfredat değişiyor.

Recep abi bizim okulda sadece Edebiyat, Din, Tarih, Fizik kitapları dağıtıldı. Zaten diğer kitaplara gerek yok üniversite sınavında matematik sormayacaklar Din, Tarih, Edebiyat sorup geçiyorlar zaten :)

Fizik kitapları dağıtmasalardı bari kitabın öğreteceği bir şey yok.

Zaten diğer kitaplara gerek yok üniversite sınavında matematik sormayacaklar Din, Tarih, Edebiyat sorup geçiyorlar zaten :)

Bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğunu şu an bilmiyorsun. Hükümetin dağıttığı kitaplar berbat, evet ama sınavda sorulmuyor diye bunun öğrenmeme gerek yok düşüncen çok yanlış ;) Bilgi güçtür!

İşe biraz tarafsız bakın derim. Şu an lise müfredatı tamamiyle değişti kimler biliyor? Atıyorum lise 4 öğrencilerinin bu sene göreceği konular 2 ile değişti, 2 de 4 ile. Bu sebeple bu öğrenciler lise 4'teki konuları okul kitaplarında ve derslerde göremeyecek. Tekrar lise 2 görecekler. Tabi bu örnek 3'le de değişmiş olabilir, tam bilmiyorum. Okuldaki kitaplar kardeşime dağıtıldı. Kitaplığa koydu, akşam yallah kaynak kitap almaya... :) Kim mi kazandı? Hükümet yanlısı basım evleri... Her sene farklı basım evinin üretmesi de ne büyük tesadüf. :)

Biraz abartılmadımı ya bu okula başlama meselesi. Yok 8'e geçtim yok liseye başlayacağım. Abi, takma bu kadar. NASA'da çalışmaya gitmiyorsun, normal okul. Bir farkı yok, başkasının tavsiyesine de ihtiyaç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı