9. sınıfa geçenlere tavsiyeler

İngilizcem dershane hocam sayesinde çok iyileşti ve şimdiden 9. sınıfın İngilizce konularına baktım. Gideceğim 2 okuldan birinin Erasmus'u varmış bir de galiba bana yararı olabilir belki. Bende dil üstüne gitmek istiyorum aslında. İngilizce, Almanca ve Çince öğrenmek istiyorum.

370-400'den biraz daha az puanım bir ihtimal tutar diye yazdım. Onlat tutmazsa OBP ile gireceğim ilçedeki en iyi okula OBP puanım yetiyor ama bilemiyorum. 1 hafta önce mantık konusuna baktım basite benziyordu ama bakalım ne olacak.

Mantık basit zaten herkes yapıyor kümelerle bağlantılı tüm konular kümeleri ve kümelerin terimlerini bilmezsen 1 soru bile yapamazsın devamında

ingilizce çok kolay almancaya ağırlık ver biraz benziyor ama daha önce hiç görmediğin bir dil almanca benim için matematik kadar zordu şimdi 10 a geçtim
Almanca öğrenmeye 7. sınıfta başlayacaktım ama o zamanlar İngilizcem iyi değildi babam ve öğretmenlerimde İngilizceye ağırlık vermemi söylediler bende bırakmıştım.1-2 kalıp biliyorum yinede.

İngilizcem dershane hocam sayesinde çok iyileşti ve şimdiden 9. sınıfın İngilizce konularına baktım.Gideceğim 2 okuldan birinin erasmusu varmış birde galiba bana yararı olabilir belki.Bende dil üstüne gitmek istiyorum aslında.İngilizce,Almanca ve Çince öğrenmek istiyo
Harika.Lütfen dile çok önem verin mümkünse liseyi bitirdiğinizde C1 seviyesinde İngilizceye sahip olun ki ileride yurtdışı planınız varsa şayet hiç zorlanmadan uyum sağlarsınız.

Almanca öğrenmeye 7. sınıfta başlayacaktım ama o zamanlar İngilizcem iyi değildi babam ve öğretmenlerimde İngilizceye ağırlık vermemi söylediler bende bırakmıştım.1-2 kalıp biliyorum yinede.
edebiyata da çalışmayı unutma üni sınavı için normal okul notları için en az matematik kadar önemli düşük alırsan tüm ortalamanı mahvediyor

Asla kimseye çok hızlı bel bağlama, onunla hemen çok yakınlaşma. Arkadaşını çok ama çok dikkatli gözetle ve seç. Yanlış, olmaması gereken kişilerle bağ kurarsan o bağı koparmak artık çok zor olur. Hiçbir zaman sevgili yapma, birinden hoşlandıysan bile hoşlanmanla kal. Lisede sevgili yapılmaz, boş boş insanlara aldanma sen. Tüm hayatını derslerine harcama ancak dersleri de boşlama, yap bir şeyler. En azından ortalama bir öğrenci olmaya çalış. Çok düşük seviyelere de inme, ancak en zirvede de olmakla uğraşma.
Sevgili işlerine falan meraklı değilim.Bu sene dershaneden tanıdığım 1-2 iyi arkadaşım var onların tavrı lisede değişmezse (muhtemelen aynı liseye gideceğiz) onlarla takılırım diye düşünüyorum.Zaten gideceğim muhtemel okul 9-10 lar sabahçı,11-12 ler öğlenci yani büyüklerle pek işim olmayacak gibi.

Selam bu sene LGS'ye girdim çok iyi bir liseye gidemeyeceğim. Muhtemelen 370-400 puanla alan bir okul ya da yakınımdaki en iyi ortalamayla alan liseye gideceğim. Hem yaz tatili hem de okul açıldığında yapmam gerekenleri söyler misiniz? Nasıl çalışmalıyım, hangi kaynaklar, neye dikkat etmeliyim, öğretmenlerle nasıl iyi geçinebilirim, YouTube kanalı önerisi (matematik, İngilizce için) önerebileceğiniz şeyleri önerirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
Hiçbir şeye bağlı kalma ve mantıklı düşün her türlü insan ile karşılaşabilirsiniz. Derslerinize odaklanın öncelik.

Harika.Lütfen dile çok önem verin mümkünse liseyi bitirdiğinizde C1 seviyesinde İngilizceye sahip olun ki ileride yurtdışı planınız varsa şayet hiç zorlanmadan uyum sağlarsınız.
Umarım dilimi dahada geliştiririm.

Sevgili işlerine falan meraklı değilim.Bu sene dershaneden tanıdığım 1-2 iyi arkadaşım var onların tavrı lisede değişmezse (muhtemelen aynı liseye gideceğiz) onlarla takılırım diye düşünüyorum.Zaten gideceğim muhtemel okul 9-10 lar sabahçı,11-12 ler öğlenci yani büyüklerle pek işim olmayacak gibi.
Bahsettiğiniz okul meslek lisesi mi? Genelde meslek liseleri sabahçı öğlenci olur da.

Yeni konular

Geri
Yukarı