8.Sınıfa Geçtim! 8'den Sonra Hangi Liseye Gitmeliyim?

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bu sene 8.sınıfa berbat bir karne ile geçtim. Bilgisayar ve telefonla uğraşmayı çok seviyorum, keşke hep bozulsalar bende yapabilsem. Bu işlere çok meraklıyım, bu işlerin delisiyim bile diyebilirim. :D Bu sene derslerimi düzelteceğim ama, iyi bir liseye geçeceğim. Evdeki bilgisayarın parçalarını çıkartıp tekrar takıyorum hep, yani alıştırma yapıyorum öyle. :D Ben böyle Asus'un servisinde falan çalışmak istiyorum. Bunun için en iyi lise hangisidir? Ve sizce Asus'un servisinde (başka markada olabilir) iyi bir fikir mi? Kafam çok karışık, yardımcı olursanız sevinirim.

Liseye başlar başlamaz hemen bir yerde çalışamazsın. Teknik Servis tabii ki de iyidir fakat kendini yazılım yönünden geliştirmek gerektiğini düşünüyorum.

İngilizcem pek iyi değil ama kursa gideceğim. İngilizcemide geliştireceğim. Peki bu bölümde en iyi lise Anadolu Meslek Lisesi mi?

8. sınıfta TEOG denilen sınavlara gireceksin ve ona göre puanın olacak. O puan doğrultusunda lise seçeceksin. Çeşitli lise türleri var. Fen liseleri, anadolu liseleri, meslek liseleri vs. Meslek liseleri yüksek puan alan birinin tercih edeceği okullar değil. Son senende iyi çalışıp iyi bir anadolu lisesine gir. (Çok çok iyi çalışırsan Fen). Meslek liselerinde gördüğün eğitimle üniversite sınavında iyi bir şey yapıp iyi üniversitede okuyamazsın.

Ben teknik servis için hangi bölümü seçmeliyim? Gerçekten çok istiyorum teknik serviste çalışmayı. Yani hemen liseye geçer geçmez çalışamam biliyorum, en azından teknik servis için cabaladığımı bilirim yani. :D Dediğim gibi teknik servis için hangi bölümü seçmeliyim?

Ben teknik servis için hangi bölümü seçmeliyim? Gerçekten çok istiyorum teknik serviste çalışmayı. Yani hemen liseye geçer geçmez çalışamam biliyorum, en azından teknik servis için cabaladığımı bilirim yani. :D Dediğim gibi teknik servis için hangi bölümü seçmeliyim?

Teknik servis için meslek liseleri sanırım ama neden teknik servis? Teknik servis için gidersin liseye, daha sonra fikrin değişir iş işten geçmiş olur. İyi bir üniversitede yazılım ya da bilgisayar mühendisliği okumayı bir düşün derim. Hem daha iyi bir pozisyonda çalışırsın hem daha donanımlı olursun.

Teknik servis için meslek liseleri sanırım ama neden teknik servis? Teknik servis için gidersin liseye, daha sonra fikrin değişir iş işten geçmiş olur. İyi bir üniversitede yazılım ya da bilgisayar mühendisliği okumayı bir düşün derim. Hem daha iyi bir pozisyonda çalışırsın hem daha donanımlı olursun.

Peki bilgisayar mühendisleri ne yapıyor?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı