8. sınıfta 14 gün özürsüz devamsızlık ile sınıfta kalınır mı?

xlzirr

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor 3.50 GHz
Anakart: Gigabyte GA-78MT-USB3 R2
RAM: DDR3 16GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R9 290X
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam, ben 8. sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam çalıştıklarından dolayı geç saatlerde geliyorlar ve ben hasta olduğum zaman sağlık ocağına rapor almaya velisiz gittiğimden dolayı sağlık ocağındaki doktor rapor vermiyor. O yüzden de 14 gün özürsüz devamsızlığım oldu sınıfta kalır mıyım? @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Yanlış bilgi: İlköğretim yönetmeliğine göre devamsızlık sınırı bulunmamaktadır.
Kalırsın kanka. Dilekçe ile sildirmeni öneririm. 10 hakkın var özürsüz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalırsın kanka. Dilekçe ile sildirmeni öneririm. 10 hakkın var özürsüz.
Ortaokul ilköğretime dahildir. Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde 10 gün özürsüz devamsızlık sınırlaması vardır (Liseleri kapsar). İlköğretim kurumları yönetmeliğinde (İlkokul ve Ortaokul) devam zorunluğu vardır, devamsızlık sınırıyla alakalı bir bilgi yoktur.

Ortaokul da sınıfta kalma mı varmış?
Hocam bütün kaynakları kontrol ettim yarım yamalak bilgi vermişler bazılarında özürsüz devamsızlık 10'u geçerse kalıyorsunuz yazıyor bazılarında kalma yok 20 günü geçerse hoca soruyormuş işte neden gelmedin diye eğer kabul edilirse geçiyorsun kabul edilmezse kalıyorsun yazıyor o yüzden ikilemde kaldım sormak istedim.

Hocam bütün kaynakları kontrol ettim yarım yamalak bilgi vermişler bazılarında özürsüz devamsızlık 10'u geçerse kalıyorsunuz yazıyor bazılarında kalma yok 20 günü geçerse hoca soruyormuş işte neden gelmedin diye eğer kabul edilirse geçiyorsun kabul edilmezse kalıyorsun yazıyor o yüzden ikilemde kaldım sormak istedim.
Şu ana kadar ortaokulda kalanı duymadım. Ha okulumda okuldan atılan oldu onunda bu konuyla alakası yoktu. Hocaların daha iyi bilir onlara sorabilirsin (bazıları sırf gel diye yalan söyleyebilir ona da yapacak bir şey yok) ama kalma lisede başlıyor diye biliyorum. Bu konuyu akşama doğru öne çıkart illaki bilen biri cevaplayacaktır net olarak.

Şu ana kadar ortaokulda kalanı duymadım. Ha okulumda okuldan atılan oldu onunda bu konuyla alakası yoktu. Hocaların daha iyi bilir onlara sorabilirsin (bazıları sırf gel diye yalan söyleyebilir ona da yapacak bir şey yok) ama kalma lisede başlıyor diye biliyorum. Bu konuyu akşama doğru öne çıkart illaki bilen biri cevaplayacaktır net olarak.

Sağ olun cevaplarınız için. Teşekkürler.

Ben emin değilim ama bizim hoca devamsızlıktan kalınmaz şöke kalırsınız ayrıca belge alamazsınız dedi. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Hocama sorarım bir ara.

Ben emin değilim ama bizim hoca devamsızlıktan kalınmaz şöke kalırsınız ayrıca belge alamazsınız dedi. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Hocama sorarım bir ara.
Büyük ihtimal ben yanlış hatırlıyorum. Çünkü herkes senin konuna benzer konularda kalırsınız diyorlar.

Geri
Yukarı