Çözüldü 8. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
b) (Değişik:RG-25/6/2015-29397) Eğitim ve öğretim yılında özürsüz 20 gün devamsızlık yapanlar ile herhangi bir dersten yıl sonu puanı 45’ ten az olan öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir. Alınan gerekçeli karar, bu Yönetmeliğin ekinde yer alan EK-5 Ders Yılı Sonu Şube Öğretmenler Kurulu Öğrenci Kişisel Değerlendirme Tutanağına yazılarak e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir. Tutanağın bir örneği ders yılı sonu şube öğretmenler kurulu karar dosyasında saklanır. Ayrıca veli de bilgilendirilir. Bu kararda, oyların eşitliği hâlinde başkanın kullandığı oy yönünde çoğunluk sağlanmış sayılır.

Ortaokulda da kalma var. Özürsüz devamsızlığın 20 gün ve üzeri olursa sorun oluşturur. Kalıp kalmayacağın ŞÖK insafına kalmıştır. Genellikle öğrencileri bir üst sınıfa atlattıklarından dolayı ortaokulda ve ilköğretimde kalma olmadığı düşünülüyor fakat kalma var.
2.dönem devamsızlıktan sorun olmuyor diye denmişti bizde. Hatta bazı kişiler LGS çalışıyordu gelmeyip hoca gruba mesaj bile atmisti.

Attigi mesaj:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230506-212603_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20230506-212603_WhatsApp.jpg
    113,8 KB · Görüntüleme: 68
@Screamy okula bağlı durum. Eğer okulunuz gelmeyin diyorsa gitmenize gerek yok ama şunu unutmayın, ilkokul ve ortaokulda devamsızlıktan kalma var da zaten ŞÖK inisiyatifine bırakılıyor. Hocanız da gelmeyin dediğine göre gitmenize gerek yok.

@Screamy tamam o zaman. Dert etmenizi gerektirecek sorun yok. Özürsüz devamsızlığınız 20 gün ve üzeri olmamalı. Gitmediğiniz günler için veliniz adınıza izin alsın. Özürlü devamsızlık için herhangi bir sınır yok, üstte de MEB kaynağıyla belirttim.

İlkokul 1. Sınıftan itibaren lise son sınıfa kadar devamsızlıktan kalmak vardır. Hatta şöyle bir bilgi daha vereyim eğer bir aile çocuğunu okula göndermiyorsa 4+4+4'lük sistemin herhangi bir sınıfındayken okula göndermediği her gün başına belli bir ücret düzeyinde ceza kesiliyor. Çocuk okula gönderilmediği için devlet borç yazıyor. Çünkü "12 Yıl Zorunlu Eğitim Sistemi".

İlkokul 1. Sınıftan itibaren lise son sınıfa kadar devamsızlıktan kalmak vardır. Hatta şöyle bir bilgi daha vereyim eğer bir aile çocuğunu okula göndermiyorsa 4+4+4'lük sistemin herhangi bir sınıfındayken okula göndermediği her gün başına belli bir ücret düzeyinde ceza kesiliyor. Çocuk okula gönderilmediği için devlet borç yazıyor. Çünkü "12 Yıl Zorunlu Eğitim Sistemi".

Genelde bu tarz olaylar uygulanmıyor cezalar felan.

Yeni konular

Geri
Yukarı