8. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı?

Yer
Antalya Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bileşenler:Ventus GTX 1660 Super AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor Monitör: Casperın Eski Siyah Monitör'ü İşletim Sistemi: Windows 10 Ana kart: Gigabyte A320M-S2H
Meslek
9.Sınıf Öğrencisi
Başlıkta zaten sorum var. Var mı? Öyle bir şey?

Ortaokulda 20 günden fazla devamsızlığı olan öğrenciler okulu geçebilmesi için Şube Öğretmenler Kurulu'ndan geçer onayı alması gerekir. Yani 20 günden fazla devamsızlığı olan öğrenci kuruldaki karar göre okulu geçebilir ya da sınıf tekrarı yaşayabilir.

Kaynak: Gazete Vatan

Herkes kalma yoktur diyor. Kalma yasal olarak var fakat kimseyi zor durumda bırakmamak adına geçiriyorlar. Kalma yok diye bir şey yok. Okul demek sorumluluk demektir…

Ortaokulda 20 günden fazla devamsızlığı olan öğrenciler okulu geçebilmesi için Şube Öğretmenler Kurulu'ndan geçer onayı alması gerekir. Yani 20 günden fazla devamsızlığı olan öğrenci kuruldaki karar göre okulu geçebilir ya da sınıf tekrarı yaşayabilir.

Kaynak: Gazete Vatan

30 değil miydi o?

Ben 7. sınıfta neredeyse 3 ay okula gitmemiştim belki de daha fazladır, 7. sınıfta kalmadıysam 8. sınıfta da kalma yoktur. (Not: şuan 20 yaşındayım aradan yıllar geçmiş bir değişiklik yapıldıysa bilemeyeceğim.)

Kalma var, benim okulumda benim sınıfımda 1.sınıfta kalan vardı. Okulunuza bağlı, genelde devamsızlıktan değil de disiplinden kalınıyor.

Geri
Yukarı