Çözüldü 8. sınıfta hangi dersten kalınıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekranımbozuldu

Femtopat
Arkadaşlar ben 40 gündür okula gitmiyorum. Sınavlarım da rezalet. Bana 8. sınıfta hangi şeylerden kalırım yazabilir misiniz? Sınıfta kalmamaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani herhalde o Türkçe 70 not şeyi palavra inşallah bu yazdığınız metin doğrudur

Yeni düzenlemeye göre Türkçe 70 diğer derslerin ise en az 50 olması gerekiyor. Peki Türkçe dersinden 69 alan ya da diğer derslerden 49 alan öğrenci sınıfta mı kalır? Türkçe dersi 69,99 (70 altı), diğer dersleri 49, 99 (50 altı) olan öğrenci bu derslerden başarısız sayılır.

Yani herhalde o Türkçe 70 not şeyi palavra inşallah bu yazdığınız metin doğrudur

Ama anlamadığım bir şey var 30 günü aşması durumundaki şey 9. sınıflar için mi yoksa ortaokulmu

Lise seviyesindeki öğrenciler direkt kalıyor, ortaokul öğrencilerine ŞÖK karar veriyor kalıp kalmayacağına.
Arkadaşlar ben 40 gündür okula gitmiyorum. Sınavlarım da rezalet. Bana 8. sınıfta hangi şeylerden kalırım yazabilir misiniz? Sınıfta kalmamaya çalışacağım.

Ortaokulda Türkçe dersi dışında sınıfta kalmak yok. Devamsızlık durumunu tam bilmiyorum.

Ben ortaokuldayken sınıfımızda bir tane çocuk vardı, devamsızlığı yaklaşık 150 gündü ve sınıfta kalmamıştı, şimdi durum nasıldır bilmiyorum. 40 gündür okula gitmediğine göre okulu sevmediğini varsayıyorum, açık öğretim ortaokuluna geçebilirsin.

Dostum özürsüz devamsızlık yaptıysan kötü yaptın. Türkçe 70 ortalamanın aşağında olmaması lazım diğer derslerinde 50 ortalama veya üstü yapılmalı diye biliyorum.

Ben ortaokuldayken sınıfımızda bir tane çocuk vardı, devamsızlığı yaklaşık 150 gündü ve sınıfta kalmamıştı, şimdi durum nasıldır bilmiyorum. 40 gündür okula gitmediğine göre okulu sevmediğini varsayıyorum, açık öğretim ortaokuluna geçebilirsin.
Ortaokulda kalma yoktu ancak bu sene değişti mi bilmiyorum.

Ortalaması zayıf olan her şeyden kalırsın işte devamsızlık olayını Yusuf değiştirmediyse sorun yok kalmazsın ondan.

Geri
Yukarı