Çözüldü 8. sınıfta hangi dersten kalınıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ekranımbozuldu

Femtopat
Arkadaşlar ben 40 gündür okula gitmiyorum. Sınavlarım da rezalet. Bana 8. sınıfta hangi şeylerden kalırım yazabilir misiniz? Sınıfta kalmamaya çalışacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani herhalde o Türkçe 70 not şeyi palavra inşallah bu yazdığınız metin doğrudur

Yeni düzenlemeye göre Türkçe 70 diğer derslerin ise en az 50 olması gerekiyor. Peki Türkçe dersinden 69 alan ya da diğer derslerden 49 alan öğrenci sınıfta mı kalır? Türkçe dersi 69,99 (70 altı), diğer dersleri 49, 99 (50 altı) olan öğrenci bu derslerden başarısız sayılır.

Yani herhalde o Türkçe 70 not şeyi palavra inşallah bu yazdığınız metin doğrudur

Ama anlamadığım bir şey var 30 günü aşması durumundaki şey 9. sınıflar için mi yoksa ortaokulmu

Lise seviyesindeki öğrenciler direkt kalıyor, ortaokul öğrencilerine ŞÖK karar veriyor kalıp kalmayacağına.
Ortaokulda kalma her zaman vardı ama şök geçiriyordu bu sene geçirecekler mi geçirmeyecekler mi hep beraber öğreneceğiz :D.

Yani hocam bu şey Türkçe 70 not ortalaması içinde mi geçerli? Benim Türkçe not ortalamam 70 altı olsa bile müdür beni geçirse oluyor mu? Peki beni müdürün geçirmesi için ne yapmam lazım?

Peki ben şu anda neylerden kalırım bir bilginiz var mı herkes farklı bir şey yazdı?

Ortaokulda sınıfta kalma var mı?

Devamsızlık hakkını aşan öğrencilerin herhangi bir mazeret olmadan 30 günü aşması durumunda derslerdeki başarı durumuna bakılmadan sınıf tekrarı yapılmasına karar verilir. Öte yandan Mili Eğitim Bakanlığının yeni yönetmeliğine göre, ortaokul, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda sınıf tekrarı uygulaması bulunmuyor. Ortaokulda 45 olan yıl sonu not ortalaması sağlanmadığı taktirde öğrencilerin sınıfı geçmesine veya sınıf tekrarı yapmasına Şube Öğretmenler Kurulu (ŞÖK) karar vermektedir.

Devamsızlık hakkını aşan öğrencilerin herhangi bir mazeret olmadan 30 günü aşması durumunda derslerdeki başarı durumuna bakılmadan sınıf tekrarı yapılmasına karar verilir. Öte yandan Mili Eğitim Bakanlığının yeni yönetmeliğine göre, ortaokul, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda sınıf tekrarı uygulaması bulunmuyor. Ortaokulda 45 olan yıl sonu not ortalaması sağlanmadığı taktirde öğrencilerin sınıfı geçmesine veya sınıf tekrarı yapmasına Şube Öğretmenler Kurulu (ŞÖK) karar vermektedir.

Yani herhalde o Türkçe 70 not şeyi palavra, inşallah bu yazdığınız metin doğrudur.

Ama anlamadığım bir şey var 30 günü aşması durumundaki şey 9. sınıflar için mi yoksa ortaokul mu?

Yeni düzenlemeye göre Türkçe 70 diğer derslerin ise en az 50 olması gerekiyor. Peki Türkçe dersinden 69 alan ya da diğer derslerden 49 alan öğrenci sınıfta mı kalır? Türkçe dersi 69,99 (70 altı), diğer dersleri 49, 99 (50 altı) olan öğrenci bu derslerden başarısız sayılır.

Ama anlamadığım bir şey var 30 günü aşması durumundaki şey 9. sınıflar için mi yoksa ortaokulmu

Lise seviyesindeki öğrenciler direkt kalıyor, ortaokul öğrencilerine ŞÖK karar veriyor kalıp kalmayacağına.

Çözüm
Yeni düzenlemeye göre Türkçe 70 diğer derslerin ise en az 50 olması gerekiyor. Peki Türkçe dersinden 69 alan ya da diğer derslerden 49 alan öğrenci sınıfta mı kalır? Türkçe dersi 69,99 (70 altı), diğer dersleri 49, 99(50 altı) olan öğrenci bu derslerden başarısız sayılır.

Lise seviyesindeki öğrenciler direkt kalıyor, ortaokul öğrencilerine şök karar veriyor kalıp kalmayacağına.

Yani işin kısası öyle hiç gelmeyip geldiğin zamanda sorun kavga çıkaran bir tip değilsen kalmazsın kaldırmazlar ki öyle tiplerin bile kalmadığı oluyor bu bir tık şök e kalıyor.

Yeni düzenlemeye göre Türkçe 70 diğer derslerin ise en az 50 olması gerekiyor. Peki Türkçe dersinden 69 alan ya da diğer derslerden 49 alan öğrenci sınıfta mı kalır? Türkçe dersi 69,99 (70 altı), diğer dersleri 49, 99(50 altı) olan öğrenci bu derslerden başarısız sayılır.

Lise seviyesindeki öğrenciler direkt kalıyor, ortaokul öğrencilerine şök karar veriyor kalıp kalmayacağına.

Hocam peki dediğim gibi devamsızlığım 50 günün falan üstünde notlarımda kötünün bir tık altı yani, matematikten falan 10 aldım diğer dersleri şu anda bilmiyorum. e-Okul'a giremiyorum, beni geçirme ihtimalleri kaç?

Yani işin kısası öyle hiç gelmeyip geldiğin zamanda sorun kavga çıkaran bir tip değilsen kalmazsın kaldırmazlar ki öyle tiplerin bile kalmadığı oluyor bu bir tık şök e kalıyor.

Hocam ben hiç kavga çıkarmadım herhalde beni geçirirler dediğiniz şeye göre. Ben yalnız biriyim biraz arkadaşım yok okulda kimseyle de aram kötü değil.

Hocam peki dediğim gibi devamsızlığım 50 günün falan üstünde notlarımda kötünün bir tık altı yani matematikden falan 10 aldım diğer dersleri şu anda bilmiyorum e-Okul'a giremiyorum beni geçirme ihtimalleri kaç?

Hocam ben hiç kavga çıkarmadım herhalde beni geçirirler dediğiniz şeye göre ben yalnız biriyim biraz arkadaşım yok okulda kimseylede aram kötü değil.

Geçirirler hocam pek dert etmeyin eli yüzü düzgün öğrencileri geçiriyorlar tabii bu onlara kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı