80.000 TL'ye 2. el Casper Excalibur alınır mı?

Bütçe
60.000 civarı düşündüm, 80 e bulabildim şuanlık. En ucuz ne kadara 4090 laptop bulabilirsem o.

T 10 Heavy

Attopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hedef 4090'lı laptop almak bu fiyata İstanbul'da bir excalibur G911 gördüm. 32 GB RAM 2 TB SSD 4090 ve i7 13900HX vardı yanılmıyorsam. Tek alış ölçütüm içinde 4090 olması. Sizce her hafta kontrol etsem bundan daha uyguna bulabilir miyim? Hepsiburada'da aynı bilgisayar peşin fiyatına 6 taksit 100 bin TL. Sizce 2. el yerine Black Friday beklenir mi ya da? Hangi şekil en mantıklı olur?

Casper'in sitesinde peşin fiyatına paraf karta 6+6 taksit olduğunu görüyorum. Malzeme kalitesi umurumda değil. Teneke bile olabilir şahsen. Fan sesi fazlaymış ama 4090 zaten yüksek ses olmadan soğumaz. Oyun sırasında birazıck artabilir sorun yok. Şu an 1050 Ti Acer Nitro kullanıyorum bilenleriniz vardır, o da oyun oynarken fazla oluyor biraz. Surf sırasında az ama epey.
Teknik servisi ve garantisinden biraz korkuyorum. Bozulmamasını umuyorum.

Bir de 3 yıl sonra üniversitem bittiğinde yurt dışına çıkmayı düşünüyorum. Yurt dışında sıkıntı çıkarır mı? G911'in kasa ve parçalar ünlü bir modelin muadili mi? Casper Çin'de bastırıyor diye duymuştum. 3 yıl sonra sıkıntı yaşar mıyım yurt dışına çıksam? Öyle olursa en ucuz 90k ya Omen almam gerekir gibi.

Son olarak acelem yok. Sizce foruma 60-70 bine "alınık 4090 Casper-Monster-HP" falan diye ilan girmem daha mantıklı olur mu? Ölücü gibi linç edilmek istemem ama tek amacım en ucuz 4090 laptop. En azından acil satmak zorunda olan olursa bilgisayarcıya satmak yerine 1-2 bin fazlaya bana satmış olur 2 tarafın işi görülür.

Bir de masaüstü alamıyorum maalesef. Günlük olarak derslere getirip götürmek gerekiyor kütüphanede vs bu sebeplerle belki mini PC alabilirdim ama monitör taşımak olmazdı o zaman da.

Mühendislik dersleri ağır olduğundan da 4090'a yönelmem gerekiyor o da şart maalesef. Ama malum KYK kredisi ve harçlıklarla falan da bir MSI titan alacak durumum yok.

Kısacası 4090'lı en ucuz laptop elde etme yolu nedir?

İyi sosyaller.
1714072285203.png
1714072319251.png
1714071933288.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper'ın malzeme kalitesi de, soğutması da rezalet. Kesinlikle önermem.
Tam bütçe verirseniz daha iyi olur.
Bütçe kısmına en ucuz 4090 yazmışsınız. Ona göre gidersek Omen 17 olabilir.

Teknik servis ve ömrü önemseyip teneke olmasını nasıl dert etmiyorsunuz anlamadım pek. 4080 ile 4090 arasında da sırf Casper'a düşülecek bir farkta bulunmuyor. 2. El imkanız varsa 2. el 4090 bakın derim, yurt dışı güzel modeller düşebiliyor. Sıfır olarak Casper dışı tek alternatif bu:

Casper'ın malzeme kalitesi de, soğutması da rezalet. Kesinlikle önermem.
Tam bütçe verirseniz daha iyi olur.
Bütçe kısmına en ucuz 4090 yazmışsınız. Ona göre gidersek Omen 17 olabilir.

Hocam 2. elde 60-80 bandına arıyorum ama 0 alırsam taksit de olacağından 100 bine zorlayabilirim. Tercihen 100 bini aşmayacak 4090'lı laptop lazım yani. 4K render ve mühendislik uygulamaları için aşağısı kurtarmıyor.

Yurt dışı çıkma şansınız varsa düşünmeden yurt dışı çıkın. O miktarlar absürt Casper, HP vb kanımca.
Şu aynı miktara + - alınabilir ürün.
i913980Hx, 32 RAM, 175W 4090. soğutması çok güzel. Aero ve Aorus modelini kullanıyorum asla pişman olmadım.
17.3" ноутбук MSI Vector 17 hx A13vhg.
Şu model de alınabilir mükemmel. i913980Hx, 16 RAM, 4080 250wt 🔥

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-25-22-34-22-267_ru.dns.shop.android.jpg
    Screenshot_2024-04-25-22-34-22-267_ru.dns.shop.android.jpg
    70 KB · Görüntüleme: 18
@Legender07 Aorus rezalet CPU değerlerine sahip stok olarak. Üst bütçede alınacaksa Legion veya Vector derim sırf Gaming odaklı olarak.

@Artoria Pendragon attığınız HP Omen çok hoş gözüküyor. RAM'ı ve SSD'si daha az sadece Casper'dan, ama dünyaca satılan bilindik bir model ve sadece 4 bin TL daha fazla olması güzel hocam. Eğer sıfır alırsam buna yöneleceğim. 2. elde yine de 80 bine bulduğum 4090 64 GB Excalibur aklımı çeliyor. Ama eğer 0 alırsam 100 bine 64'lük Casper yerine sizin önerdiğinizi seçerim hocam sağ olun.

2. elde Casper diğer ürünlerden en az 10 bin daha düşük. Omen'ler 90 binden başlıyorken Casper 80'den başlamasa zaten direkt Omen alıp geçecektim.

@EmirhanKaratepe F/P olarak bile alınmaz mı üstadım? Direkt "alınmaz" dediniz haklısınız bazı durumlarda diğer markalardan vasat ama aynı fiyat bandında en iyi özellikler onda gibi. Fiyatına göre de mi hiç alınmaz?

@Legender07 hocam en fazla Bulgaristan-Gürcistan-Yunanistan veya kıbrısa gidebilirim maalesef. 300 bin ruble de 105 bintl yapıyormuş, bu fiyata kötü de olsa 80'e garantili Casper veya 104 bine 0 Omen almak daha mantıklı geliyor (yurt dışı garanti vs sıkıntısı+taksitsizlik sıkıntısı da var)

Çok teşekkürler bilgileriniz için.

@Legender07 Aorus rezalet CPU değerlerine sahip stok olarak. Üst bütçede alınacaksa Legion veya Vector derim sırf Gaming odaklı olarak.

Aorus neden rezalet acaba? Bunu merak ettim. i5 12500H deli gibi hatalı bir ısınan seri sonu işlemcili Aorus 4060 kullandım hiç sıkıntım olmadı o vasat ilekmciyle. Aero 15 4 k OLED ekranında (ağır oyunlar, render) 11800H aktif kullanıyorum 1'8 yıldır hiç sıkıntı çekmedim. Ne abartılı fan sesi. Aorus 2023 özelinde soğutma işini daha ileriye taşıdı. Vector sözüm yok. Ne hikmetse bu ülkede hiç Lenovo'nın tepe seri modelini görmedim. Alıp kullanan tanıdım. Forumlarda yorumlarda bile fazla bilgi yok. Burada tercih edilmiyor sanırım ülkemizde farklı değil.

@Legender07 O seviyede bir model için fazla kısıtlanmış işlemci hocam, sentetik olarak farkları çok diğer modellerle ama attığınız model özelinde konuşuyorum. Legion'lar en çok beğenilen ve tercih edilen laptop modellerinden, bazı ülkelere düzgünce gelmiyor ama.

@Artoria Pendragon attığınız HP Omen çok hoş gözüküyor. RAM'ı ve SSD'si daha az sadece Casper'dan, ama dünyaca satılan bilindik bir model ve sadece 4 bin TL daha fazla olması güzel hocam. Eğer sıfır alırsam buna yöneleceğim. 2. elde yine de 80 bine bulduğum 4090 64 GB Excalibur aklımı çeliyor. Ama eğer 0 alırsam 100 bine 64'lük Casper yerine sizin önerdiğinizi seçerim hocam sağ olun.

2. elde Casper diğer ürünlerden en az 10 bin daha düşük. Omen'ler 90 binden başlıyorken Casper 80'den başlamasa zaten direkt Omen alıp geçecektim.

@EmirhanKaratepe F/P olarak bile alınmaz mı üstadım? Direkt "alınmaz" dediniz haklısınız bazı durumlarda diğer markalardan vasat ama aynı fiyat bandında en iyi özellikler onda gibi. Fiyatına göre de mi hiç alınmaz?

@Legender07 hocam en fazla Bulgaristan-Gürcistan-Yunanistan veya kıbrısa gidebilirim maalesef. 300 bin ruble de 105 bintl yapıyormuş, bu fiyata kötü de olsa 80'e garantili Casper veya 104 bine 0 Omen almak daha mantıklı geliyor (yurt dışı garanti vs sıkıntısı+taksitsizlik sıkıntısı da var)

Çok teşekkürler bilgileriniz için.

10 bine kesinlikle değer diyeyim, Casper bir cihaza o meblağda para vermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı