80-85 Derece Gibi Sıcaklıklar Laptop İçin Normal mi?

Şahsen ben 95 dereceye alıştım :D ne kadar temizlesem macun yenilesem de etki etmiyor

Vakum şeklinde fan bölgesine monte edilen soğutucular da var onların 10 derece kadar soğuttuğu söyleniyor

Bir ara 100 TL gibi bir fiyatta olan alüminyum soğutucular vardı. Onlar biraz etki ediyor denilmişti ama eğer 80 derece gibi değerlerde pek problem çıkarmazsa sıkıntı yok benim için. Maksimum 1-1.5 saat falan oynarım oyun.

@lifobey 67 en iyi cevap olmuşsunuz, internetinize acıyın ve biraz ara verin lütfen (!) Hayırlı olsun hocam, en fazlaları sizin olsun
Bildirim gelmedi, şans eseri gördüm. Teşekkür ederim, sizden de aynı performansı bekleriz. Eve tıkılı kalmışız, hep bunlar sıkıntıdan. :)

Arkadaşlar Tomb Raider oynuyorum. Kısa sürede fan çok ısınıyor. Eskiden Mafia 2 oynarken 90 95 derece oluyordu. Temizlettim 80'e falan düştü. Yük altında laptop için normal midir? HP Laptop kullanıyorum. En son geçen sene Ağustos, Eylül gibi temizletmiştim.
normal ama senin termal macununu yeniliyip fanların tozunu al

Özellikle H ve HQ olan işlemciler çok ısınıyor, bir önceki sürümlerde sıklıkla 85 derecelere alışmıştık ancak yeni çıkan işlemciler genel olarak 90 derece ve üzerinde çalışıyor. İşlemci 95 derecenin üzerine çıkmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum.
Benimki U serisi. I3 5005U

Birçok kişi vakumlu soğutucu önermiş ama vakumlu soğutucular fanı olduğundan daha hızlı döndürdüğü için fanı bozuyor diye okumuştum bir yerlerde. Başına gelen var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı