80-90 bin TL sistem önerisi

Zotac 4080 (normal olanı OC değil, fiyat farkına değmez)
Intel 13600 veya AMD 5 7600
16 GB DDR5 6000 RAM
2 TB NVMe hard disk

Kalanı çok da önemli değil

Parçaları patatese takmayacağına göre bir anakart, anakartıda elinde tutmayacağına göre bir kasa ve NVMe hard disk diye yeni bir buluşa ihtiyaç var

"Kalanı çokta önemli değil..."

Uygun MSI, Asus veya Gigabyte anakart
800-850 watt Gold bir PSU
Overlock yapılacaksa 3x120 sıvı soğutma ve güzel bir kasa
Yapılmayacaksa MSI Forge gibi FP kasa ve iyi bir hava soğutma veya 2x120 sıvı soğutma

Parçaları patatese takmayacağına göre bir anakart, anakartıda elinde tutmayacağına göre bir kasa ve NVMe hard disk diye yeni bir buluşa ihtiyaç var
Pc toplamaktan anlamadığım için hazır bakmıştım haklısınız tek tek toplamak daha mantıklı parça önerilerinizi söylerseniz sevinirim 95k ya kadar çıkabilirim bütçe olarak

"Kalanı çokta önemli değil..."

Uygun MSI, Asus veya Gigabyte anakart
800-850 watt Gold bir PSU
Overlock yapılacaksa 3x120 sıvı soğutma ve güzel bir kasa
Yapılmayacaksa MSI Forge gibi FP kasa ve iyi bir hava soğutma veya 2x120 sıvı soğutma
overlock yapılmayacak sadece oyun için kullanılacak standart olarak

80-90k arası sistem toplamayı dusunuyorum. Hazır sıstemler sızce mantıklı mı? RTX 4080'li bir sistem toplamayı dusunuyorum.
Bu sıstem fıyatına gore uygun mu sızce?
Buyrun hocam.

Tam 93k ediyor sanırsam. Sıvı soğutmadan emin değilim ancak okuduğum kadarıyla bayağı başarılıymış.
Bütçen tam 95 olursa ssd'yi 2tb seçebilirsin öyle tam 94.500 olacak.

Son düzenleme:
Satamıyorsunuz o anlamda söylemiştim soket uysa da. İşlemci piyasası ekran kartı gibi değil. Ekran kartını 1 günde satabiliyorsunuz.

Öyle. Yine de 7800X3D, 7900 serisinden hızlı satılır oyun odaklı bir model olduğundan. Maalesef i9 ve R9 ailesi ikinci elde en zor satılan ve değer kaybeden modeller.

Buyrun hocam.

Tam 93k ediyor sanırsam. Sıvı soğutmadan emin değilim ancak okuduğum kadarıyla bayağı başarılıymış.
Bütçen tam 95 olursa ssd'yi 2tb seçebilirsin öyle tam 94.500 olacak.
tesekkur ederim

Geri
Yukarı