80 bin TL'ye sistem toplama

Bütçe
80.000
FPS oyunları oynuyorsanız 240hz bir monitör şahane olur ama oynamıyorsanız 240hz olmasına gerek yok. Onun yerine 4K bir monitör alabilirsiniz ama benden söylemesi, 4K monitörler biraz tuzludur.

Ağırlıklı olarak FPS oyunları oynuyorum hocam. Az çok kendim de toplamaya çalışıyorum 80k içine monitörü sığdırmak biraz zor oluyor o sebeple 4k şuan için hayal duruyor.

Hocam hazır sistem için varsa bir tavsiyeniz değerlendirelim. Orta seviye bir monitör alacağım. Daha sonra güncellemeye gerek duymayacağım uygun bütçeli 240hz olabilir.
Bu sisteme sırayla
7800x3d işlemci
X670-P-CSM anakart
Lezar thor 6000mhz cl32 ram
Adata 1TB
DX 360 sıvı soğutma
Seçerseniz 64,650TL yapıyor.
Monitör de bunu çekersiniz tam olur. Eğer isterseniz 15k bandında 2K 240hz monitörler olabiliyor arkadaşlar atar.

Selam arkadaşlar,

Maksimum limitim 80-85 bin civarında seyrediyor. Gaming laptop almayı düşünüyorum fakat bu bütçeye sağlam bir sistem artı monitör çıkartabilirsem masaüstüne geçmeyi planlıyorum. Bütçe 80 binin üzerinde çıktığında diğer geriye kalan parçaları indirim kovalayarak almayı planlıyorum. Önceliğim ileriye dönük bir sistem toparlayabilmek, daha sonrasında ufak güncellemelerle idare etmek. Örnek veriyorum RAM, SSD, sıvı soğutucu gibi parçaları daha sonra daha rahat güncelleyebilirim. Oyuncu ekipmanlarına şimdilik bütçe ayırmayacağım. Hazır sistemlerden ziyade kendim daha kaliteli ve hesaplı bir şekilde toplayacağımı düşünüyorum.

Fikirlerinize ihtiyacım var, radikal bir karar almak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Linkini paylaşacağım hazır sistemi inceleyebilirsiniz. Birkaç parçasını özelleştirme ile değiştirdim ve 85 bin TL gibi bir rakama denk geldi. Bütçenize uygun olursa gayet güzel bir sistem olacaktır.

IMG_2492.png

2000 TL'ye monitör mü kaldı? Giriş-Orta seviye monitörler bile 3500 TL'lerden başlıyor.
Eğer konu sahibi Kaliteli ve Hertz değeri yüksek (240 gibi) bir monitör istiyorsa en az 6-7 bin TL ayırmalı monitöre.
Düzenleme: Çözünürlük 2K'ymış, ben fiyat sandım bir an. 😃
Bu arada 85.000 TL bütçeye 4070 çok düşük kalır.
4070 değil 4070tis dedim zaten hocam.

Linkini paylaşacağım hazır sistemi inceleyebilirsiniz. Birkaç parçasını özelleştirme ile değiştirdim ve 85 bin TL gibi bir rakama denk geldi. Bütçenize uygun olursa gayet güzel bir sistem olacaktır.

Eki Görüntüle 2171706
Daha uyguna bulunur bu. Ve arkadaş monitör dahil 80k diyor.

Bu sisteme sırayla
7800x3d işlemci
X670-P-CSM anakart
Lezar thor 6000mhz cl32 ram
Adata 1TB
DX 360 sıvı soğutma
Seçerseniz 64,650TL yapıyor.
Monitör de bunu çekersiniz tam olur. Eğer isterseniz 15k bandında 2K 240hz monitörler olabiliyor arkadaşlar atar.
Hocam bunu fiyat performans açısından beğendim. SSD daha sonra güncelleyebilirim. OC olmayan ekran kartı bin tl fark ediyor. Sıvı soğutma Cooler Master ML240L olabilir, önceden kullandığım ve memnun kaldığım bir model. Total 66 bin oluyor. Dediğiniz monitörde gayet iyi duruyor. 72-73bin bandında kapatılabilir. Burda tek problem kasayla birlikte gelen psu. Açıklamalarda Gold yazıyor fakat içeriği seçince FSP 750w Bronze çıkıyor karşıma.

Eki Görüntüle 2171706

Hocam başarılı bir sistem fakat dediğim gibi monitörü sığdırmam lazım içeriye. :/

Ağırlıklı olarak FPS oyunları oynuyorum hocam. Az çok kendim de toplamaya çalışıyorum 80k içine monitörü sığdırmak biraz zor oluyor o sebeple 4k şuan için hayal duruyor.
Bu monitörler tercih edilebilir.

83.507TL. Eğer sapphire pulse seçersen de 3000TL ucuzluyor. Düz 80 bin TL oluyor.

Parçaları bunlar seçerseniz 6600TL sistem ucuzluyor.

Attığım sistem 80 bin TL'ydi. 73'400 civarına gelmiş olucak.

Hocam bunu fiyat performans açısından beğendim. SSD daha sonra güncelleyebilirim. OC olmayan ekran kartı bin tl fark ediyor. Sıvı soğutma Cooler Master ML240L olabilir, önceden kullandığım ve memnun kaldığım bir model. Total 66 bin oluyor. Dediğiniz monitörde gayet iyi duruyor. 72-73bin bandında kapatılabilir. Burda tek problem kasayla birlikte gelen psu. Açıklamalarda Gold yazıyor fakat içeriği seçince FSP 750w Bronze çıkıyor karşıma.

Hocam başarılı bir sistem fakat dediğim gibi monitörü sığdırmam lazım içeriye. :/
Sıvı soğutucuyu ML240L yapmayın DX360 kalsın. Hatta görsel attım görseldeki gibi özelleştirin. Güç kaynağı yanlış yazmışlar yüksek ihtimalle ürün 750w Bronze.

Dosya Ekleri

• 1713450375844.png
    1713450375844.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı