80 derece Sıcaklık normal mi?

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba tekrar. Sıcaklıklar GPU ve CPU için normal midir? Teşekkürler. İşlemci oyunlarda 80 dereceyi görüyor sanırım macunu bitmiş olabilir. 80 derece normal midir?

Dosya Ekleri

• aahaha.jpg
    aahaha.jpg
    443,3 KB · Görüntüleme: 1.295
Saatlerdir oynuyorsanız anormal değil. Fakat oyunu açtıktan 5,10 dakika sonra bu derecelere ulaşıyorsa sıkıntı var demektir.

Sanırım laptop kullanıyorsunuz tabii ki 80 dereceler normal eğer arkadaşın dediği gibi oyunu daha yeni açıp bu ısılara çıktıysa normal değil termal macun yenilemeniz lazım.

Titan X Maxwell sahibiyim. bildiğiniz gibi Founders Edition tasarımlı kart. 83 derece sabit oynuyorum korkacak bir şey yok bana kalırsa. Fakat uzun süre termal macun değiştirmemek tehlikeli olabilir. Geçenlerde uzun süre sonra bilgisayarı tekrar toparlayıp açtım. İşlemci ve soğutucu arasındaki termal macun neredeyse yok olmuştu. Şimdi ekran kartının macununu yenilemek istiyorum fakat yıldız uçlu vida olmadığı için açamadım.

Sanırım laptop kullanıyorsunuz tabii ki 80 dereceler normal eğer arkadaşın dediği gibi oyunu daha yeni açıp bu ısılara çıktıysa normal değil termal macun yenilemeniz lazım.
Masaüstü hocam.
Sıcaklıklarınız iyi. Termal macun yenileyin, kaç yıl oldu ve hangi macunu kullanıyorsunuz?
Hocam işlemciyi alalı oldu 1 sene felan. O zaman Ryzen 1200 ile gelen veya tam hatırlamıyorum da bi macun sürdüm. Kutu içeriğinden gelen bir macundu sanırsam. Şuan şüphe ettim acaba macun sürdüm mü diye :D Cooler Master Hk serisi bir tane sipariş ettim. Gelince onu süreceğim.
Bir daha çıkıp oyunu açayım soğuduktan sonra bakalım 80 derecelere kaç dakika içinde çıkacak test edeyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı