Çözüldü 80 Plus sertifikası ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
YouTube'da bilgisayar toplayan bir arkadaş bana 80 Plus sertifikasının güç kaynağının sağlamlığıyla ilgisi yok direkt elektrik faturası ile ilgisi var dedi.
Ben 80 Plus sertifikasını vaadettiği gücün minimum yüzde seksenini verdiğini ifade ettiğini söyledim. Mesela 80 Plus sertifikası olmayan bir PSU örneğin 600W ise 200 verdiği anlar da oluyor. 500'de yani stabil çalışmıyor ben bunu böyle biliyorum. Bu doğru mu bunun tam olarak açıklaması nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3:40'da 80+ anlatımı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3:40'da 80+ anlatımı var.

Çözüm
Doğru biliyorsun. Arkadaşının asıl kasti ne anlamadım, ama sertifikasız PSU'lar dengesiz güç tükettiği için daha çok elektrik harcamasına neden olabilir. İşin özü arkadaşın doğru ve eksik bilgiye sahip, ikinizin söylemleri doğru.

YouTube'da bilgisayar toplayan bir arkadaş bana 80 Plus sertifikasının güç kaynağının sağlamlığıyla ilgisi yok direkt elektrik faturası ile ilgisi var dedi.
Ben 80 Plus sertifikasını vaadettiği gücün minimum yüzde seksenini verdiğini ifade ettiğini söyledim. Mesela 80 Plus sertifikası olmayan bir PSU örneğin 600W ise 200 verdiği anlar da oluyor. 500'de yani stabil çalışmıyor ben bunu böyle biliyorum. Bu doğru mu bunun tam olarak açıklaması nedir?
Ronaldo 50 watt 80+ sertifikalı olsun. Her sezon 40 ile 50 gol arası atar.
Falcao 50 watt olsun. Transferden önce 50 gol atarım beni alın dedi diyelim. Kaç gol attı , 1 gol.
Sertifika böyle bişey.

Ronaldo 50 watt 80+ sertifikalı olsun. Her sezon 40 ile 50 gol arası atar.
Falcao 50 watt olsun. Transferden önce 50 gol atarım beni alın dedi diyelim. Kaç gol attı , 1 gol.
Sertifika böyle bişey.
Ama şimdi sakatlığı atlattı başakşehir maçıyla dönecek ve takımı şampiyon yapacak sonuçta dünyanın en iyi ilk 10 golcüsünden biri. O zaman 80 plus olmayan da mı alınabilir yani?

Ama şimdi sakatlığı atlattı başakşehir maçıyla dönecek ve takımı şampiyon yapacak sonuçta dünyanın en iyi ilk 10 golcüsünden biri. O zaman 80 plus olmayan da mı alınabilir yani?
Kaç gol atarım dediyse , yüzde 80 i kadar atarsa sorun yok. İster ilk maçta 30 atsın. İster son maçta . İster her maç 1 gol :)

Hocam 3 kilo et yiyor bir oturusta sonucta, cok tuketiyor. Ronaldi az yiyip fit kaliyor. Boyle anlatmak daha mantikli olur diye dusunuyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı