80+ PSU almak şart mı?

Her 80+ PSU kalitelidir diye bir durum yok. Bilinen kaliteli markalarında bir ton dandik PSU'su mevcut. Hangi sistemde kullanılacağına göre PSU seçimi ayrı bir iş.

80+ verimlilik sertifikasıdır, alacağın PSU'nun kalitesiyle bağlantısı yok. 4 - 5 ay gittikten sonra daha da gider deyip kullanmaya devam ederseniz, alıyorsanız düzgün bir şey alın. 2500 TL'ye toplayacağını PC anca APU olur, APU içinse aşağıda ki PSU var.
Giriş seviyesi bir PSU, 200 TL dediğin için önerdim, 200 TL'ye 80+ kaliteli bir PSU bulman imkansız.

Teşekkür ederim APU olacak evet.
Zaten sertifikası bulunmayan PSU yok gibi bir şey piyasada.

Çok var 180 liraya falan sinerjide :)
Her 80+ PSU kalitelidir diye bir durum yok. Bilinen kaliteli markalarında bir ton dandik PSU'su mevcut. Hangi sistemde kullanılacağına göre PSU seçimi ayrı bir iş.

APU sistem hocam.

Dostlar selamlar,
Ucuz yollu PC toplamayı düşünüyorum. PSU konusunda 80+ Bronze al deniyor her yerde. Fazla akım çekermis falan. Ben 2500 liraya civarı Knight Online için PC toplamak istiyorum. Ucuz yollu 150-200 liralık PSU alsam olmaz mı? İllaki 80+ mı olmalı? Ne fark eder bana? Uzun vadeli kullanmayi düşünmüyorum. 4-5 ay hevesim gitsin yeter.
Bilindik bir marka al 80+ olmasa da çok şey kaybetmezsin. Sistem kalitene göre psu seç işte. :)

Mesela bu sistem kasa + PSU 277 TL.
Sadece kasa+PSU linki.

Mesela bu sistem kasa + PSU 277 TL.
Sadece kasa+PSU linki.

Anakart seçimin de B450M altına sakın düşme! Sistemler çok pahalı ya daha güçlü parçaları çok daha ucuza almıştım birkaç ay önce

Yeni konular

Geri
Yukarı