800-900 TL monitör önerisi

SunSet

Megapat
Bütçe kısıtlı olduğu için 1K üzeri monitöre para veremem. GTX 1660S OC ekran kartımı kullanacağım maksimum 900TL monitör tavsiyesi almak istiyorum. Ufak fiyatı geçebilir ama kesinlikle dediğim fiyattan uzaklaşmasın. Zaten evde yaramaz çocuklar var, kasayı saklıyorum erişemeyeceği ancak monitörü her türlü ulaşacakları için kırılsa bile pahalı monitör demem. FPS tarzı oyunlar oynanmayacak, genellikle strateji ve hikaye bazlı oyunlar oynanması için istiyorum. Biraz da görünüşü çok eski tipli monitöre benzemesin yeter. 75Hz ve 4-5MS olabilir sanırım bu fiyata. Bakalım fiyat performans diyeceği ve kronik sorunu olmayan model kim önerebilecek, yorumlarınızı bekliyorum.

Peki Nvidia kart, FreeSync kullanabiliyor mu? FreeSync olanlar da var sanırım, IPS genel de ışık sızması olabiliyor sanırım, oyun için IPS, mVa ve TN mi? 1080p canavarı olan kartım da hangisi gider ekran teknolojisi olarak?

Bu bütçede sayacak çok özellik yok ama iyidir.
Çıkabilirsek kavisli güzel giderdi bu PC'e tabii :) Yine bu fiyata önerebilecek güzel monitörlere bakalım da, sonrası için yine ileride alınabilir daha iyisinden. Evde çocuklar için de pahalı monitör çok pahalı olursa, bir düşürse veya ekrana fırlatıp çizilirse içi de yanar insanın.

@SunSet Attığım modelde DP girişi var ve DP kablosu ile G-Sync açabilmek mümkün.
Ama verim vs. olarak garanti veremem.

IPS = "Hikayeli oyunlar oynuyorum, görüntü kalitesi önemli" diyenler için.

TN = "Renkleri falan boşver, 1ms olsun, ghosting olmasın, rekabetçi oyunlarda en akıcı görüntüyü istiyorum" diyenler için. (Akıcı derken Hz olarak değil, düşük ms'lerde hareketli bir cismin daha rahat belli olmasından dolayı)

VA = İkisinin ortası.

Ben IPS öneriyorum çok profesyonel veya ciddi rekabetçi oynamıyor ve ufak ayrıntılara dikkat etmiyorsanız.

Kullanan biri olarak belki kronik olup olmadığını da söylerdin güzel olurdu.

DP kablosu çıkmıyor.
DP olması önemli mi peki? HDMI ile çok fark var mı oyuncu için?

IPS = "Hikayeli oyunlar oynuyorum, görüntü kalitesi önemli" diyenler için.
Etkilendim ve renkler 1080p'de güzel gözükebilir o zaman. TV'de IPS kullanıyorum yan açılardan bozulmaması için.

Geri
Yukarı