800 TL 75Hz 1ms monitör önerisi

Hocam bu bütçeye 1ms yerine IPS ve yüksek inç tercih etmen daha iyi olur bence. TN panel video izlemek ve hikaye oyunu oynamak için sönük kalabiliyor.
Acer SA230bid
Dell SE2419HR

Fiyatına göre çok iyi monitöre benziyor hocam. Ucuz IPS panellerde ışık sızma sorunu çok oluyor deniliyor. Attığınız monitör yerine bu tercih edilebilir mi sizce? Philips 21.5" 221V8/00 4ms 75hz HDMI,VGA FreeSync Monitör
21.5" olanı VA panel. Bende 242v8a dan 2 adet mevcut, 1i hb den 1i ise verdiğim likten satın aldım. Her ikisinde de ışık sızması yok, ölü pixel yok, ghosting yok. Display port free/g-sync, hoparlör, kulaklık çıkışı, 75hz ile bence alternatifsiz.
Online oyunlarda 60-120ms ping alan biri olarak monitörün fazladan 3ms olması beni hiç etkilemiyor ayrıca.

21.5" olanı VA panel. Bende 242v8a dan 2 adet mevcut, 1i hb den 1i ise verdiğim likten satın aldım. Her ikisinde de ışık sızması yok, ölü pixel yok, ghosting yok. Display port free/g-sync, hoparlör, kulaklık çıkışı, 75hz ile bence alternatifsiz.
Online oyunlarda 60-120ms ping alan biri olarak monitörün fazladan 3ms olması beni hiç etkilemiyor ayrıca.
G-Sync ile kullanmayı denediniz mi hiç hocam, G-Sync'de problem çıkarıyor mu? NVIDIA kart kullanıyorum da, sipariş vereceğim şimdi. Monitör ile ilgili çok fazla yorum görmeyince sormak istedim.

Kontrol panelden aktif ettim ben ancak Diplayport kablosu takılı iken aktif edilebiliyor aksi halde görünmüyor o seçenek. Diğer yandan 75hz gayet ortalama bir değer oldugundan sync çoğu oyunda gerekmiyor.

Kontrol panelden aktif ettim ben ancak Diplayport kablosu takılı iken aktif edilebiliyor aksi halde görünmüyor o seçenek. Diğer yandan 75hz gayet ortalama bir değer oldugundan sync çoğu oyunda gerekmiyor.
Siparişi verdim, monitör geldiğinde değerlendirmemi paylaşırım. Öneri için teşekkürler.

Son düzenleme:
Profesyonel oyuncu değilseniz anlayabileceğinizi sanmıyorum.
Hocam monitör geldi. Çok şükür ışık sızması, ölü piksel sorunu yok fakat 75 Hz seçeneği de yok. VGA ile bağlantı yaptığım için mi acaba? Önce ki monitörümde de VGA bağlantı kullanıyordum, 75 Hz alabiliyordum. 1080P'de 85 Hz'e kadar destekliyor diye biliyordum, driver yüklemesi vs. mi yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı