800 TL bütçe ile sistem toplama

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Herkese selam. En fazla 800 TL olacak şekilde bir bütçem var. Gayet güzel bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Bu fiyata monitör, kasa, harddisk, güç kaynağı dahil değildir. Bu parçalar elimde mevcut. Anakart, işlemci, RAM ve ekran kartından ibarettir. Xeon destekli DDR3 bir anakart, Xeon işlemci, 4 GB DDR3 RAM ve R7 265, GTX 750 Ti STRIX bazında ekran kartı düşünüyorum. Yani ekran kartının bütçesi maksimum 400 TL'dir. Önerileri bekliyorum.

Herkese selam. En fazla 800 TL olacak şekilde bir bütçem var. Gayet güzel bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Bu fiyata monitör, kasa, harddisk, güç kaynağı dahil değildir. Bu parçalar elimde mevcut. Anakart, işlemci, RAM ve ekran kartından ibarettir. Xeon destekli DDR3 bir anakart, Xeon işlemci, 4 GB DDR3 RAM ve R7 265, GTX 750 Ti STRIX bazında ekran kartı düşünüyorum. Yani ekran kartının bütçesi maksimum 400 TL'dir. Önerileri bekliyorum.

Hocam bütçeyi 900 civarlarına çekebilirseniz hoş sonuçlar elde edebilirsiniz.
Parçaları şu civarlarda temiz bir şekilde almaya bakın.
Intel Xeon X3440 80-100 TL.
RX 460 veya GTX 750 Ti 350-400 TL.
Boş herhangi bir kasa bulursunuz.
4+4 8 GB RAM 150 TL fakat sadece 8 GB ararsanız 120 TL civarına olmalıydı.
350 TL P55 anakart Gigabyte, ASUS gibi markalar al.
En kaba fiyatlar ile 1000 TL tutması gerekiyor fakat unutma eline para geçince iyi bir CPU soğutucu almalısın. Soğutucuyu alınca güzel bir hız aşırtma yaparsın güzel olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı