800 TL bütçe ile sistem yükseltme

XATESS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, HD 6570 ekran kartımı bugün satmış bulunmaktayım. Elimde 500 TL nakitim var. 150 daha ekleyeceğim 650 TL yapıyor. Q9400 işlemci alacağım. Şimdi kısa bir özet geçeyim.

Q9400 = 150 TL.
Gigabyte 420W PSU = 130 fakat indirimle 100 yapmaya çalışacağım.
GTX 550 Ti = 400 TL.

650 falan yapıyor. Q9400 alırsam eğer, E8200 işlemcimi ve 250W güç kaynağımı 120 TL gibi bir fiyata satarım diye düşünüyorum. 2 GB RAM, E7200 falan da mevcut elimde. Hepsini satacağım en az 800 lira geçiyor elime. Şu an onboard ekran kartında kaldım. İlk olarak PSU'yu alıp, sonra Q9400'ü alıp en son da kalan bütçem ile ekran kartı alacağım. 550 Ti kararı verdim. Aylardır bakıyorum emin olun GT 710'dan iyidir 550 Ti. Düşüncelerinizi merak ediyorum sizce nasıl sistem? Xeon ısınıyor, alamam, soğutamam. 400 TL'ye 550 Ti'dan iyi ekran kartı yok. PSU ise dün konu açtım zaten benim bütçem olmadığı için Aerocool falan alamıyorum bütçemin el verdiği sistem bu. Eklemek istedikleriniz varsa yazabilirsiniz.

Dostum bence işlemci ve anakartını satıp daha iyi bir sokete geçiş yap 1155 olabilir mesela. Quad serisinden alacağın işlemciler üzer.

Dostum bence işlemci ve anakartını satıp daha iyi bir sokete geçiş yap 1155 olabilir mesela. Quad serisinden alacağın işlemciler üzer.
Ekran Kartı ve PSU almam lazım hocam tüm yatırımı işlemciye yapamam ve maksimum GTA 5 oynayacağım. Zaten çoğu oyunu 40 fpste açıyor bu sistem.

Ekran Kartı ve PSU almam lazım hocam tüm yatırımı işlemciye yapamam ve maksimum GTA 5 oynayacağım. Zaten çoğu oyunu 40 fpste açıyor bu sistem.
Zaten ekstra bir şey katmana gerek kalmaz bence kendi işlemcini ve anakartını satıp bir de Q9400'ün parasını katarsan alabilirsin diye düşünüyorum.

Zaten ekstra bir şey katmana gerek kalmaz bence kendi işlemcini ve anakartını satıp bir de Q9400'ün parasını katarsan alabilirsin diye düşünüyorum.
Hocam geleceğe yönelik değil zaten yeni PC alırım zaten nasip olursa. Şuan tek isteğim Valorant , CS , GTA 5 ve rahatlıkla kaldırıyor zaten.

Başkan 550 Ti de 50 derecede calısmıycak ya yük altında o da çok eski kart 550 Ti de 90ları cok rahat görür.
O zaman çok teşekkür ederim hocam hemen bakıyorum sarı ve pembe siteden :D
Başkan 550 Ti de 50 derecede calısmıycak ya yük altında o da çok eski kart 550 Ti de 90ları cok rahat görür.
350 - 600 TL arası hocam. Kendi yaşadığım ilde de yokmuş zaten.

Hocam geleceğe yönelik değil zaten yeni PC alırım zaten nasip olursa. Şu an tek isteğim Valorant, CS, GTA 5 ve rahatlıkla kaldırıyor zaten.

Hocam düşündüğünüz yükseltmeyi yaparsanız istediğiniz oyunlar için yeterli olacaktır ama ekran kartında 550 Ti'dan aşağısına bakmayın bir de başka kart bakarsanız kaç Watt çektiğine bakın.
[Gta online oynamayacaksanız yetecektir]

Geri
Yukarı