800 TL işlemci soğutucu önerisi

Ninja 5 ve NH-U12S bakabilirsin

Turkiye'de Scythe ve Noctua asırı pahali maalesef. Daha uygun ID-COOLING gibi alternatiflere yonelmek daha iyi olacaktir.

Ve bu fani alarak cift fan yapabilirsiniz.

Yok ben farkli fan istemem diyorsanız daha sesli ama sogutucunun fanini almak isterseniz de:

Turkiye'de Scythe ve Noctua asırı pahali maalesef. Daha uygun ID-COOLING gibi alternatiflere yonelmek daha iyi olacaktir.

Ve bu fani alarak cift fan yapabilirsiniz.

Yok ben farkli fan istemem diyorsanız daha sesli ama sogutucunun fanini almak isterseniz de:

Hocam sizce bu attığınız ileride 5600 gibi bir işlemciye geçtiğimde yeterli olacakmı tekrar masraf yapmak istemiyorum açıkçası bir kere alıp uzun süre kullanmak istiyorum.

Attığım ile bunun arasındaki farklarına bak sonra kararını ver. Aralarında sadece uçuk fark var. youtubeden attığımı incele dediğin işlemcinin daha yükseklerinde bile yeterince yetiyor. Neden 300 TL ile çıkma şansınız varken gereksiz fantezi yapıp bütçenizden oluyorsunuz anlamıyorum. Umarım dilediğinizi bulursunuz.

Ninja 5 al geç fiyatına göre gayet iyi soğutucu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeterli olacaktır. Kendim i5 7400 ile kullaniyorum fan RPM'i 4 basamakli bile degilken bile Prime95'te 55 dereceyi zor goruyor.
Kulağa gerçekten iyi geliyor, biraz daha araştırma yapıp öyle karar vereceğim.
Ninja 5 al geç fiyatına göre gayet iyi soğutucu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet öyle duruyor teşekkürler hekese yardımı için.

Kendim i5 7400 ile kullaniyorum
Hocam 1 oyun açtığında %100 de çalışmaya başlayan işlemciyle ryzen 5 5600 e fan önerisi hatta kıyaslaması yapıyorsun komik. Tamam alacağı her fan bir nebze yeterli olacaktır seninki de benimki de o ayrı da kıyas komik. Bana kalırsa hiç birinin hiç birinden farkı yok aralarında sadece 5 derece oynar eğer oynarsa 2x kule tipi fanların. O yüzden RPM ve fan boyutu ve fiyat uygun olanını almalı.

Hocam 1 oyun açtığında %100 de çalışmaya başlayan işlemciyle ryzen 5 5600 e fan önerisi hatta kıyaslaması yapıyorsun komik. Tamam alacağı her fan bir nebze yeterli olacaktır seninki de benimki de o ayrı da kıyas komik. Bana kalırsa hiç birinin hiç birinden farkı yok aralarında sadece 5 derece oynar eğer oynarsa 2x kule tipi fanların. O yüzden RPM ve fan boyutu ve fiyat uygun olanını almalı.
Dediğim gibi iyi bir bütçe ayırmamın sebebi bir kere aldıktan sonra yıllarca ısınma veya ses sorunu yaşamadan uzun süre kullanmak ayrıca böyle konularda pek bilgili değilim o yüzden birilerine sormak istedim.

Dediğim gibi iyi bir bütçe ayırmamın sebebi bir kere aldıktan sonra yıllarca ısınma veya ses sorunu yaşamadan uzun süre kullanmak ayrıca böyle konularda pek bilgili değilim o yüzden birilerine sormak istedim.
Hocam her hava soğutucu 1300 RPM den sonra ses belirtmeye başlıyor yüklü çalıştığı için bunu bilmeni isterim. Önüne nasıl geçersin biostan manuel fan ayarları yaparak. Ki zaten alacağın işlemci 2 tane oyun aç anca %40 zor zar yük alıyor. Yani demem şu ki biostan fan kontrolu yaptığın sürece ses sorunun olmaz. Onu da çok basit anakart modelini YouTube adresine yazıyorsun fan control diye çıkıyor karşına bakarak yapıyorsun. Ama önerdiğim hem ucuz hem 2000RPM e kadar çıkması çift 12cm fan olması oldukça yeterli her işlemci için. Ryzen işlemcileri ısınıyor malesef ryzen 5 3600 en sıkıntılı işlemcilerden biri ısınma konusunda youtube de binlerce video var gir bak derim ne kadar ısı sorunu var :) 2x fanlı kule tipi al çok para verme neyin eksikse onu al üstüne. Ryzen 5 5600 rahatlıkla soğutur hocam . Bütçe sıkıntın zaten yoksa sıvı al keyfine bak. Benim dediğim @nickyokaga dediği, @feahleinda_ dediği + egzoz fanı da aldığında hepsi alınacak soğutucular. İçlerine gir RPM değerlerine Fan boyutlarına ve en önemlisi işlemciye değecek yerinde kaç bakır boru var önemli. 6 tane olunca komple değiyor demektir.
Gereksiz uzun oldu dilimin döndüğünce anlatmak istedim.
İyi forumlar alacağınız ne ise güle güle kullanın

Geri
Yukarı