800 TL M.2 SSD tavsiyesi

IronsideOdin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Karışık
Merhaba arkadaşlar.
Yakın zamanda imzadaki sistemi topladım. Ancak SSD tarafında sıkıntılarım var. Adata SU630 240GB SSD modelini aldım. Fiyatı ucuz diye araştırmadan aldım. Bu SSD modelinin kronik problemleri varmış kullanınca sonradan fark ettim. Ara ara donmalar takılmalar yapıyor. Bilgisayarı ilk açtığımda boşta 55 derece oluyor. Bende bu yüzden M.2 SSD almaya karar verdim. Bütçem 800 TL maksimum 850 TL çıkabilirim. Anakart modelim Gigabyte B450 GAMING X modeli.
Ben şu iki modeli buldum;
.

Bu iki modeli kullanan var mı varsa yorumları artıları eksileri nelerdir. Kronik problemleri var mıdır? Ya da bu fiyat aralığında önerebileceğiniz M.2 SSD var mıdır? 480/500/512 GB arıyorum.

Adata 1 TB XPG SX8200 Pro Kullanıyorum alalı bir kaç hafta oluyor. Boş haliyle test yaptığımda 3600 Okuma 3100 yazma vermişti. Şuan yarısından biraz fazlası oyunla dolu. İstersen CrystalDiskMark'tan yazma okuma hızlarını paylaşabilirim. Ben sadece oyun depolamak için almıştım o sebeple biraz pişmanım. 300-400 TL Altına aynı boyutta Sata SSD alsam daha iyi olurmuş dedim ama sen Render edit filan demişsin o yüzden almışken M.2 alman daha iyi olur.
Bu arada almışken en yüksek boyutlusunu (512 GB) alman daha iyi olur çünkü biliyorsun ki tamamen 512 GB olmuyor. Diski takınca 480 GB filan oluyor. 480 GB olarak alacağın disk takınca muhtemelen 440 GB gibi bir şey gözükür. Benim 1 TB disk 950 GB olarak gözüküyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı