800 TL Mekanik Klavye Tavsiyesi

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yeni bir sistem topladım ve güzel de bir klavye almak istiyorum. Mekanik klavye daha önce hiç kullanmadım ama bir furyadır gidiyor. Hakikaten önerir misiniz? Bir kullansan bir daha bırakamazsın der misiniz? Alacağım klavyenin oyuncu klavyesi olmasını istiyorum, ancak öte yandan fazlaca da teknik yazı, kod yazdığım oluyor. Bu iki özelliği harmanlayan güzel bir klavye arıyorum.

Mevcut durumda doların durumu belli olduğu için ve güncel bir konu başlığına rastlayamadığım için bu konuyu bana ve 2020'de klavye alacak diğer tüm arkadaşlara yardımcı olması için açıyorum.

Özetle aradığım özellikler:
+ Uzun tuş ömrü,
+ "Casual Gaming" için ve yazılar kullanışlı olması,
+ 800 lira Max bütçe ile kaliteli bir klavye olması,

Önceden 800 liraya süper klavye seçenekleri olurdu fakat şu an hepsi uçmuş durumda. Deneyimlerinize dayalı tavsiyelerinizi beklemekteyim. İşinizi kolaylaştırmak adına bulduğum birkaç klavyeyi paylaşıyorum:

Cooler Master CK350 RGB CK-350-KKOR1-TU Mekanik Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kingston HyperX FPS RGB HX-KB1SS2-UK Mekanik Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Corsair K68 RED LED Suya Dayanıklı Işıklı Mekanik Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Mesela bu Razer hangi model belli değil doğru dürüst, anlayamadım.
Razer Blackwidow Türkçe Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Logitech G413 Carbon 920-008311 Işıklı Mekanik Kablolu Oyuncu Klavyesi Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair ve HyperX'in klavyeleri cok guzel. Kesinlikle ikisinden birini tercih edin. Razer ve Logitech kendi switchlerini kullaniyor ve Razer'in cok iyi switchler urettigini soyleyemem. Logitech'in switchleri de bana acayip tuhaf geliyor. Bence Cherry MX'den sasmamalisiniz. Mekanik klavye kullaninca membrane klavye kullanmayi birakin suratina bakmak bile istemiyorsunuz. Membrane klavyelerde basma hissiyati acayip kotu.

Corsair ve HyperX'in klavyeleri cok guzel. Kesinlikle ikisinden birini tercih edin. Razer ve Logitech kendi switchlerini kullaniyor ve Razer'in cok iyi switchler urettigini soyleyemem. Logitech'in switchleri de bana acayip tuhaf geliyor. Bence Cherry MX'den sasmamalisiniz. Mekanik klavye kullaninca membrane klavye kullanmayi birakin suratina bakmak bile istemiyorsunuz. Membrane klavyelerde basma hissiyati acayip kotu.

Teşekkürler yorumunuz için. Şu ürüne ne dersiniz?

Asus Cerberus Mech Rgb Red Aydınlatmalı Mekanik Q Tr Usb Oyuncu - n11.com

Fiyatı oldukça ucuz (ilginç denebilecek şekilde). Ürün tanımında büyük enter demişler, sorulan bir soruya da verdikleri yanıt ile bunu doğrulamış satıcı. Fakat resimlerin hepsinde enter tuşu küçük boyutlu. Burada bir çelişki var sanki. Ürünün orijinal olup olmaması kafamda soru işareti oldu.

Onun dışında fiyatı da uygun ve Asus, aklıma bir hayli yattı (ve red switch).

Düzenleme: Asus'un kendi sitesinden "Nerede Satın alabilirim?" diye devam edince bu ürüne çıkıyor. Sanırım orijinal.

Fiyatı oldukça ucuz (ilginç denebilecek şekilde). Ürün tanımında büyük enter demişler, sorulan bir soruya da verdikleri yanıt ile bunu doğrulamış satıcı. Fakat resimlerin hepsinde enter tuşu küçük boyutlu. Burada bir çelişki var sanki. Ürünün orijinal olup olmaması kafamda soru işareti oldu.
Urun obur sitelerde 700-800TL civarina satiliyor. Dolandiricilik olabilir ve klavyenin kullandigi switchler Kailh. Cherry MX'e benzer kullanim sunarlar fakat magazanin guvenilir olup olmadigini ben cozemedim.

Yani ürünün fotoğrafında, fiyatında bir hata yapılmış mıdır bilemiyorum. Klavye hakkında da bir bilgim olmadığı için söyleyemeyeceğim. Ancak Eternal mağazası güvenilirdir. Bildiğim kadarı ile sanal marketim ile aynı mağazalar.

Geri
Yukarı