800 TL Mikrofon Tavsiyesi

Dethronee

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Razer Kraken 7.1 kulaklığım var. Mikrofonu arkadan gelen sesleri almıyor, dip ses yok ve gayet ne çıkıyor ama P, S ve Ş gibi harflerde hafif patlamalar oluyor. Headset'e de pop filter takmak mantıklı olur mu bilemiyorum, sonuçta sünger takmak bu sorunu kaldıracak olsa niye kendileri takmasın diye düşünüyorum. Bu patlamaları önlemenin yolu var mıdır? Ses kartı ya da mixer almalı mıyım? Eğer önlemenin yolu yok ise mikrofon tavsiyeniz var mı? Headset mikrofonunun sesini güzel bulduğum için bu patlamaları engellemenin yolu var ise onu yapmayı düşünüyorum ama yoksa da diğer önerilere açığım.

Bütcem 800 lira mixer, ses kartı, mikrofon ya da headset mikrofonundaki patlamaları önlemeye yönelik her türlü öneriye açığım.

@Huracan Mikrofon konusunda şuna karar veremedim usb mikrofon almak mı mantıklı yoksa aynı paraya ses kartı + mikrofon mu almak mantıklı ?
Sünger takmayı deneyeceğim ancak yine de öneriler olursa iyi olur.

@Huracan Mikrofon konusunda şuna karar veremedim usb mikrofon almak mı mantıklı yoksa aynı paraya ses kartı + mikrofon mu almak mantıklı ?
Sünger takmayı deneyeceğim ancak yine de öneriler olursa iyi olur.
Anakartın nedir? Eğer ses yongası sağlam bir anakart değilse ses kartı almakta fayda var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı