800 TL PSU’lu Kasa Önerisi

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar 800 TL gibi bir bütçem var. Kolaylık açısından PSU’lu dedim ama PSU ayrı kasayı ayrı da alabilirim.
PSU’lu kasada Corsair Delta RGB var aklımda.
PSU’suz olarak MSI Mag Forge 100M veya R düşünüyorum.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Böyle bir ikili alınabilir.

Bütçeyi aşabilirseniz:

MSI MAG FORGE 100R ARGB Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu ikili güzel olur (kasayı sen istedin). Bütçeni çok az aşıyor, olmazsa 100M alırsın. Tek farkı ARGB değil RGB olması.

Hocam bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum.
100R veya 100M modelinde fan çoklayıcı çıkmıyormuş. Anakartımda sadece bir tane fan girişi mevcut. Ayrıca fan çoklayıcı ile güç kaynağı aldığımda bütçeyi fazlasıyla aşıyor.
Ancak 775 TL’ye Corsair Delta RGB aldığımda hem fan çoklayıcı hem de RGB kontrolcü çıkıyor bana daha mantıklı geldi. Sizce alınır mı?
Ya da fan çoklamamı ve renkleri kontrol etmemi sağlayacak aparat içeriğiyle gelen başka kasa tavsiyeniz var mı? @Mehmet A

Hocam bir konuda daha fikrinizi almak istiyorum.
100R veya 100M modelinde fan çoklayıcı çıkmıyormuş. Anakartımda sadece bir tane fan girişi mevcut. Ayrıca fan çoklayıcı ile güç kaynağı aldığımda bütçeyi fazlasıyla aşıyor.
Ancak 775 TL’ye Corsair Delta RGB aldığımda hem fan çoklayıcı hem de RGB kontrolcü çıkıyor bana daha mantıklı geldi. Sizce alınır mı?
Ya da fan çoklamamı ve renkleri kontrol etmemi sağlayacak aparat içeriğiyle gelen başka kasa tavsiyeniz var mı? @Mehmet A
O kasayı tavsiye etmem. Hem hava akışı olarak iyi değil. Hem de içinden hangi PSU çıkacağı belli değil.

Zalman N5 MF veya Darkflash Aquarius alabilirsin. Zalman da fanlar sabit renkli, Aquarius da değiştirilebiliyor.

Ama şunu söyleyeyim temperli cam değil pleksi.

Son düzenleme:
O kasayı tavsiye etmem. Hem hava akışı olarak iyi değil. Hem de içinden hangi PSU çıkacağı belli değil.

Zalman N5 MF veya Darkflash Aquarius alabilirsin. Zalman da fanlar sabit renkli, Aquarius da değiştirilebiliyor.

Ama şunu söyleyeyim temperli cam değil pleksi.
İçerisinden Corsair VS550 çıkıyor. Attığınız kasaların hepsi hoşuma gitti. Normalde kararsız biriyim ve araştırdıkça kararsız kalıyorum. Şimdi de karşıma Ranker Cygnus V2 çıktı. Sanırım bu döngü böyle devam edecek. 😅

Geri
Yukarı