800 TL SSD önerisi

• Konuyu başlatan Hesef
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 604
Bütçe
800
A400 zaten sorunluymuş ancak CT480 den neden daha iyi hocam?
CT480 dediğiniz SSD'nin asıl adı BX500 bu arada. A400 kadar kötü değil. Sorunsuz kullananlar boldu diye hatırlıyorum. Fazladan 100TL vermeye gerek yok. CS900'ü yapıştırın geçin derim.

A400 kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim kaç yıldır. "A400 sorunlu." deyip bırakacağınıza, sorunun ne olduğunu söyleseniz ve kaynak verseniz daha iyi olur.

2D NAND yongası kullanıyor, kontrolcüsü kötü, DRAMless, katman sayısı belli bile değil. Sizde sorun çıkmadı diye başkasında da çıkmayacak diye bir şey yok. Bir sürü sorun yaşayan gördüm bu SSD ile. Şunu savunmayı bırakın artık. Üretimini sonlandırsalarda kurtulsak keşke tamamen.

Bak senin bu üründe sorun yaşamamış olman SSD'yi sorunsuz yapmıyor. SSD Plus, WD Green gibi SSD'ler onlarda sorunlu.

Çoğu ürünün bazı kısımlarında sorunlar oluyor zaten. Direkt sorunlu deyip geçmek yerine sorunu açıklasanız hem soran tarafta bilgilenmiş olacak. Bu konu özelinde söylemiyorum ancak örneğin bir ürünün ısınma problemi oluyor cevaplayan kişi direkt o sorunlu deyip geçiyor. Belki ısınma problemi soranı ilgilendirmiyordur.

Çoğu ürünün bazı kısımlarında sorunlar oluyor zaten. Direkt sorunlu deyip geçmek yerine sorunu açıklasanız hem soran tarafta bilgilenmiş olacak. Bu konu özelinde söylemiyorum ancak örneğin bir ürünün ısınma problemi oluyor cevaplayan kişi direkt o sorunlu deyip geçiyor. Belki ısınma problemi soranı ilgilendirmiyordur.

Zaten açıklamış yukarıidaki. Link atmakla uğraşamayacağım.

CT480 dediğiniz SSD'nin asıl adı BX500 bu arada. A400 kadar kötü değil. Sorunsuz kullananlar boldu diye hatırlıyorum. Fazladan 100TL vermeye gerek yok. CS900'ü yapıştırın geçin derim.
Uzun yıllar Crucial'in 250'lik modelini kullanmıştım o yüzden ona daha yakınım ayrıca amazon. Yani aralarında bir fark yoksa 100tl sorun değil.

Hocam daha sorun çıkartan görmedim, tam olarak şu yüzden iyi diyebileceğimiz bir şey var mı?

BX500’ün ısınma problemi var ve kötü bir kontrolcüye sahip. PNY o bütçede en iyi seçenek. Sorun yaşayan görmedim onunla. Bileşenleri gayet kaliteli, içeriği belli. Onun dengi Gigabyte var ama bütçenizin üzerinde. Patriot Burst var bir tık daha iyi bir model ama fiyatları almış başını gitmiş.

BX500’ün ısınma problemi var ve kötü bir kontrolcüye sahip. PNY o bütçede en iyi seçenek. Sorun yaşayan görmedim onunla. Bileşenleri gayet kaliteli, içeriği belli. Onun dengi Gigabyte var ama bütçenizin üzerinde. Patriot Burst var bir tık daha iyi bir model ama fiyatları almış başını gitmiş.
Tamamdır hocam teşekkürler.

Pny 480GB CS900 SSD'yi kupon ile birlikte 635'e aldım yardım eden herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı