800 TL'ye sistem tavsiyesi

Onur Özgür

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben sistem toplamak istiyorum. Hatta toplamaya başladım şuan yeni sistem de kullanacağım ve elimde bulunan parçalar bunlar;^

• 8 Gb(4*2) Kingston RAM
  • MSI R9 380 2GB Ekran Kartı
  • TAURO Serisi 80PLUS 500W
  • 128 Gb Kingston SSD
Evet arkadaşlar ben bu sisteme yukardaki donanımlarla sorun çıkartmayacak anakart, işlemci, sabit disk ve kasa almak istiyorum. İşlemcinin amd veya intel olması fark etmez ama 800 TL'yi geçmeyecek ilaveler yapmak istiyorum. Yeni nesil oyunları oynayabileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle Ram Kaç Mhz? DDR3 sanırım o yüzden bunu tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 544
Öncelikle yorum attığınız için teşekkür ederim. Ve evet belleklerim DDR3 ama ben sisteme kasada almak iatiyordum bu 700 liranın içinde o da olacaktı. Ama sonra almasam ne olur diye düşündüm bendeki kasa eski ama bir sorunu yok sizce bu yazdıklarınızı şuanki kasaya taksam ısınma sorunu yaşar mıyım ?

Bu bütçeyle iyi bir kasa alamazsın zaten. Sonraya bırakmak en iyisi. Isınma olsa bile çok fark olmaz.
RAM iade etme şansın varsa DDR4 ile değiştirip i3 6100 alabilirsin.

Bu bütçeyle iyi bir kasa alamazsın zaten. Sonraya bırakmak en iyisi. Isınma olsa bile çok fark olmaz.
RAM iade etme şansın varsa DDR4 ile değiştirip i3 6100 alabilirsin.
RAM leri alalı 3 yıl oldu. Ben sadece yeni olarak ekran kartı aldım. Ve RAM almak istemiyorum bu RAM'leri kullansam Anakart, işlemci ve sabit disk olarak neleri önerirsiniz yada seçerken nelere dikkat etmeliyim bunları öğrenmek istiyorum.

630-650 civarı satılıyor. Değmez aslında. Sadece seçenek olarak yazmıştım. İşlemci gücü isteyen oyunlarda mutlaka fark olur, ama değmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı