8000-9000₺ sistem önerisi

Bütçe
8000 - 9000₺
Dediğiniz gibi farklı yerlerden tek tek almayı düşünüyorum. Önermeme sebebiniz ekran kartı olmaması mı yoksa seçtiğim parçalardan kaynaklı mı? Verebileceğiniz sistem tavsiyesi var mı? Yani dediğiniz gibi idarelik olacak bir sistem. Çünkü halihazırda elimde kendi sistemim var. Böyle bir sistem yapma düşüncemin sebebi parçaların fiyatlarının düşmeyeceğini düşünmüş olmam. Ekran kartlarının fiyatları da stoklar yenilendiğinde düşeceği için böyle yaparsam ucuza halledeceğimi düşünmüştüm.

Ekran kartı olmaması ve APU olmaması. Yani PC'yi açamazsınız kenarda köşede durur. Onun yerine sürekli fırsat kovalarsanız daha iyi bir PC toplayabilirsiniz ya da civarınızdaki 2. el ekran kartlarına bakabilirsiniz. Bu piyasa sonsuza kadar sürmeyecek bu şekilde. TL'nin değer kaybı tahmin edilemiyor. Yani aslında burada iş sizde bitiyor. Şahsen bu işlerde beklerseniz yalnızca zaman kaybedersiniz ancak sisteminizde varmış zaten ne kadar gereklidir sizin için bilemiyorum.

Ekran kartı olmaması ve APU olmaması. Yani PC'yi açamazsınız kenarda köşede durur. Onun yerine sürekli fırsat kovalarsanız daha iyi bir PC toplayabilirsiniz ya da civarınızdaki 2. el ekran kartlarına bakabilirsiniz. Bu piyasa sonsuza kadar sürmeyecek bu şekilde. TL'nin değer kaybı tahmin edilemiyor. Yani aslında burada iş sizde bitiyor. Şahsen bu işlerde beklerseniz yalnızca zaman kaybedersiniz ancak sisteminizde varmış zaten ne kadar gereklidir sizin için bilemiyorum.
Elimde bulunan sistem 5 yaşına girecek ve bazen performans sorunu yaşatıyor. Yeni çıkan yüksek grafiklere sahip oyunları zaten açmıyor. Aslında az önce attığım sistemi de
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodakine benzer yapmaya çalıştım. Performansı çok iyi gibi duruyor. TL değer kaybettikçe de beklediğim süre zarfı boyunca ödeyeceğim miktar daha fazla olacak. 2. el ekran kartlarına her ne kadar güvenemesem de onlara yönelmek iyi olacak gibi duruyor.

Bu şekilde bir sistem alıp daha sonrasında ekran kartı beklemek mantıklı mı?

Bence kart alacağınız zaman sistemin kalan parçalarını satın alsanız daha mantıklı. Sonuçta fiyatları artmayacak hatta belki azalacak. İlla şimdi hazır olsun GPU çıkınca alıp oynayayım diyorsanız da almayı düşündüğünüz GPU'yu yazın ona göre kalan parçaları önerelim.

Bence kart alacağınız zaman sistemin kalan parçalarını satın alsanız daha mantıklı. Sonuçta fiyatları artmayacak hatta belki azalacak. İlla şimdi hazır olsun GPU çıkınca alıp oynayayım diyorsanız da almayı düşündüğünüz GPU'yu yazın ona göre kalan parçaları önerelim.
Ekran kartları hakkında çok net bir fikir sahibi değilim. Yukarıda attığım videodaki sistem yeterli gibi gözüktü. Bilmiyorum belki bir eksiği vardır. Video sahibinin kullandığı sistemin aynısını dizmeyi düşündüm. Çünkü güncel oyunları en yüksek ayarlarda bile çok rahat oynatıyor. Aslında WTCN-SUPER bilgisayarını almayı da bu yüzden düşündüm. Ancak kartın ısınma sorunu nasıl olur bilemiyorum çünkü yazın odam sıcak oluyor. Sizin önereceğiniz bir sistem tavsiyesi var mı? 9bin TL'yi geçmeyecek şekilde.

Ekran kartları hakkında çok net bir fikir sahibi değilim. Yukarıda attığım videodaki sistem yeterli gibi gözüktü. Bilmiyorum belki bir eksiği vardır. Video sahibinin kullandığı sistemin aynısını dizmeyi düşündüm. Çünkü güncel oyunları en yüksek ayarlarda bile çok rahat oynatıyor. Aslında WTCN-SUPER bilgisayarını almayı da bu yüzden düşündüm. Ancak kartın ısınma sorunu nasıl olur bilemiyorum çünkü yazın odam sıcak oluyor. Sizin önereceğiniz bir sistem tavsiyesi var mı? 9bin TL'yi geçmeyecek şekilde.

Alacağınız en iyi 1660S en kötü 2060'ın gerisinde olacaktır. Sitelerden 2060 - 5600XT bulunan sistemlere bakmanızı öneririm.
Misal; Aquarius ACR 5T10-2060 | Game Garaj

Alacağınız en iyi 1660S en kötü 2060'ın gerisinde olacaktır. Sitelerden 2060 - 5600XT bulunan sistemlere bakmanızı öneririm.
Misal; Aquarius ACR 5T10-2060 | Game Garaj
Önerdiğiniz sistem, güncel oyunlarda yüksek ayarlarda nasıl bir performans sergiler? Bakınıyorum ancak Palit GeForce RTX 2060 DUAL OC performansının bir videosunu hala bulamadım. Isınma problemi olur mu?

Önerdiğiniz sistem, güncel oyunlarda yüksek ayarlarda nasıl bir performans sergiler? Bakınıyorum ancak Palit GeForce RTX 2060 Dual OC performansının bir videosunu hala bulamadım. Isınma problemi olur mu?

Gerek Palit gerek INNO3D güvenilir markalardır. Hem Palit tükenmiş, kısa süre içinde diğeri de tükenir muhtemelen. Başka zaman olsaydı 2060'ın tier listine bakıp içlerinden soğutma vs konularda iyi olanı tercih ederdik ama bu zamanlarda ne bulursanız bir an önce almalısınız sanırım.
Netten 2060 vs 1660S yazarak bakın. Ve markadan markaya en fazla 3 5 FPS oynar.

Geri
Yukarı