8000-9000 TL Sistem Toplama

Böyle bir sistem toplayabilirsiniz mesela.Ekran kartına gelirsek, ya RTX 2070 ya da RTX 2080 almalısınız.Aslında RTX 2070 pek önermiyorum, çünki parasını fazla hak etmeyen bir kart.RTX 2060 ile arasında pek performans farkı yok ama fiyat farkı var.Bütçenize göre hangi uygunsa alabilirsiniz.

Aceleniz yoksa bekleyin derim. Özellikle oyunlarda ciddi performans artışı olacak. Tek çekirdek performansı da geliştirildi 3000 serisinde. Bu sistemle 4K oyun dahi oynarsınız hocam.

Şuradaki
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
testlerdeki FPS'lerden 5-6 FPS aşağı inin. Sizin alacağınız FPS o kadardır. Ki bu 4K. 2K'da da bu FPS'lerin çok çok üstünde FPS alırsınız.
Bu defa ki AMD işlemcileri iyi olacak gibi görünüyor.Tek çekirdek performansını çok merak ile bekliyorum :D
Buyrun 9200 TL RTX2080'li sistem. Hiçbir parçasından kısmadım. Tüm parçalar kaliteli. Kasayı da rastgele seçmedim hava akışı çok iyi olan bir kasa. PSU biraz lüks oldu. Oradan isterseniz kısabilirsiniz biraz fakat modüler PSU kablolama açısından çok avantajlı. Dediğim gibi PSU'dan biraz kısıp 2 TB HDD alabilirsiniz eğer toplam 1,5 TB yetmez diyorsanız.
Sistem güzel, RTX 2080 sığdıra bildiğin için çok iyi.
Lakin, işlemci ve anakart`dan kısmışsın.i5 9400F ( 1100-1200 TL ) işlemcisi bile Ryzen 7 2700 ile aynı veya bir tık daha güçlü.Tek çekirdek performansında baya fark olur.

Dosya Ekleri

• 9000-9500 i7 8700.png
    9000-9500 i7 8700.png
    60,3 KB · Görüntüleme: 47
Böyle bir sistem toplayabilirsiniz mesela.Ekran kartına gelirsek, ya RTX 2070 ya da RTX 2080 almalısınız.Aslında RTX 2070 pek önermiyorum, çünki parasını fazla hak etmeyen bir kart.RTX 2060 ile arasında pek performans farkı yok ama fiyat farkı var.Bütçenize göre hangi uygunsa alabilirsiniz.

Bu defa ki AMD işlemcileri iyi olacak gibi görünüyor.Tek çekirdek performansını çok merak ile bekliyorum :D
Şu ankiler de gayet iyi aslında. R7 2700 2K'da kendinden neredeyse iki kat pahalı olan i7 8700k ile aynı performansı veriyor.

Fakat AMD bu sefer Intel'i gerçek anlamda yerin dibine soktu. Yıllardır piyasada tek başına olduğu için tekelcilik oynayan Intel, mecbur fiyat indirimine gidecek artık. Çünkü AMD'nin 500 dolarlık işlemcisi, 1200 dolarlık Intel işlemcisinin hem teklide, hem çokluda önüne geçiyor.

Şu ankiler de gayet iyi aslında. R7 2700 2K'da kendinden neredeyse iki kat pahalı olan i7 8700k ile aynı performansı veriyor.

Fakat AMD bu sefer Intel'i gerçek anlamda yerin dibine soktu. Yıllardır piyasada tek başına olduğu için tekelcilik oynayan Intel, mecbur fiyat indirimine gidecek artık. Çünkü AMD'nin 500 dolarlık işlemcisi, 1200 dolarlık Intel işlemcisinin hem teklide, hem çokluda önüne geçiyor.
Bakalım, Intel de bir şeyler yapar diye düşünüyorum. En azından rekabet olması bizim de işimize gelir.

Bakalım, Intel de bir şeyler yapar diye düşünüyorum. En azından rekabet olması bizim de işimize gelir.
Aynen öyle. Intel ne yapacak merak ediyorum. Övündükleri tek şey Gaming idi. Onu da kaptırdılar ellerinden. Fiyat avantajı da açık ara AMD'de. Bakalım neler olacak.

Aceleniz yoksa bekleyin derim. Özellikle oyunlarda ciddi performans artışı olacak. Tek çekirdek performansı da geliştirildi 3000 serisinde. Bu sistemle 4K oyun dahi oynarsınız hocam.

Şuradaki testlerdeki FPS'lerden 5-6 FPS aşağı inin. Sizin alacağınız FPS o kadardır. Ki bu 4K. 2K'da da bu FPS'lerin çok çok üstünde FPS alırsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Oneriniz icin teşekkür ederim. Herkes farklı sistemler öneriyor. Gercekten kimin dediğini yapsam çok kararsız kalıyorum.Sizin önerdiğiniz sistemin fotosunu aldim. Sorup soruşturmaya devam edicem.

Hocam Intel AMD tartışmasına girmeyelim, bu konu çok uzar. Ryzen işlemcileri oyun konusunda yeterli bulmuyorum şu an. Ümidim 3000 serisinde.
Tek çekirdek performansında gelişmediği sürece, istediği kadar çekirdekle doldursun nafile.
Bkz; FX 9590 Vs i7 2600K
2. Nesil Ryzen 5 işlemciler ile iyi iş çıkarttı fakat, 2 nesil ryzen 7'ler bence fiyasko. R7 ile İ7 işlemcisine kafa tutmaya çalışıyorsun fakat, i5 işlemcilerle yarışıyorsun.
Benim beklentim, madem 12nm'den 7nm'e geçiyorsun en az tek çekirdekte %30 performans artışı olması gerek.
Tutupta 7nm islemciyle, 14nm 9900k ya 2 puan fark attım diye sevinmesin yani. Burada takdir edilmesi gereken intel'dir çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Intel AMD tartışmasına girmeyelim, bu konu çok uzar.Ryzen işlemcileri oyun konusunda yeterli bulmuyorum şu an. Ümidim 3000 serisinde...
Tek çekirdek performansında gelişmediği sürece, istediği kadar çekirdekle doldursun nafile.
Bkz; fx 9590 Vs i7 2600k
2. Nesil ryzen 5 işlemciler ile iyi iş çıkarttı fakat, 2 nesil ryzen 7 ler bence fiyasko. R7 ile İ7 işlemcisine kafa tutmaya çalışıyorsun fakat, i5 işlemcilerle yarışıyorsun.
Benim beklentim, madem 12nm ' den 7nm'e geçiyorsun en az tek çekirdekte %30 performans artışı olması gerek.
Tutupta 7nm islemciyle, 14nm 9900k ya 2puan fark attım diye sevinmesin yani. Burda takdir edilmesi gereken intel' dir çünkü.
Hocam bu tip şeyleri tartışırken aradaki fiyat farkını hiçbir zaman dikkate almıyorsunuz. O zaman da mantıksız oluyor.
Oneriniz icin teşekkür ederim. Herkes farklı sistemler öneriyor. Gercekten kimin dediğini yapsam çok kararsız kalıyorum.Sizin önerdiğiniz sistemin fotosunu aldim. Sorup soruşturmaya devam edicem.
İçiniz rahat olsun daha iyisi toplanamaz kolay kolay hocam. Yeni seri anakartlar ve işlemciler biraz daha pahalı olursa dediğim gibi PSU'dan kısabilirsiniz.

Hocam bu tip şeyleri tartışırken aradaki fiyat farkını hiçbir zaman dikkate almıyorsunuz. O zaman da mantıksız oluyor.

İçiniz rahat olsun daha iyisi toplanamaz kolay kolay hocam. Yeni seri anakartlar ve işlemciler biraz daha pahalı olursa dediğim gibi PSU'dan kısabilirsiniz.
Siz kendiniz i7-8700K gibi pahalı işlemci ile karşılaştırdınız.O işlemciye overclock yapılsa hangi Ryzen karşısında dura bilir ?
i7 8700 VS Ryzen 7 2700 - Arada 20-25 FPS fark var, zira 500 TL verip en az 15 FPS fazla almak mantıklı gibi görünüyor :D
Bu da fiyatları.

AMD Ryzen 7 2700 degilde, AMD Ryzen 7 2700X felan varmis. Onlar daha iyiymiş diyorlar. Ben pek bilmiyorum dediğim gibi.
Hocam siz bilmediğiniz için R7 2700 ekledim. Çünkü R7 2700X'in olayı overclock için ekstra özellikler sunması. Sizin de overclock ile işiniz yok.
Siz kendiniz i7-8700K gibi pahalı işlemci ile karşılaştırdınız.O işlemciye overclock yapılsa hangi Ryzen karşısında dura bilir ?
i7 8700 VS Ryzen 7 2700 - Arada 20-25 FPS fark var, zira 500 TL verip en az 15 FPS fazla almak mantıklı gibi görünüyor :D
Bu da fiyatları.
Dostum 2K çözünürlük için dedim ben. Saldırmadan önce iyi oku yazdığımı. Ayrıca intel işlemci alıp üstünde sucuk kızartmak istiyorsan alabilirsin :D Intel müşterisiyle dalga geçiyor resmen. En son i7 7700 kullandım. PUBG'de 88-90 dereceyi görüyordu ve oyunu oynatmıyordu bana. Ayrıca Ryzen geleceğe yatırım olarak düşünürsek hala Intel'den avantajlı. Çünkü oyunlarda yavaş yavaş çoklu çekirdeğin öneminin artmaya başladığını görüyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı