8000₺ Monitör dahil RTX sistem toplama

Bütçe
8000
Kendinizi RTX almak için çok kasmayın derim. Bu bütçede toplayacağımız monitör dahil RTX sistemden çok fazla kısmamız gerekir ve bu sağlıksız bir yöntem olur, asla önermem. GTX 1660 Ti'ya da 1660s kullanarak güzel bir sistem ortaya koyabiliriz. Eğer taşıma gereğiniz yoksa laptop almak parayı yakmak olur. RTX 3060 bekle diyeceğim ama aşağı yukarı RTX 2060 ile aynı olacak gibi duruyor, en fazla 10FPS fark edecek sanki, sonuçta NVIDIA bile "gtx 1060'ın 2 katı!" diyor kart için, aynı hesap aşağı yukarı. RTX 3050 beklesek zaten garanti şekilde 2060'dan en az 5-6FPS de olsa düşük kalacak oyunlarda bence. Dilerseniz GTX 1660 serisi ile bir şeyler yapın, dilerseniz riskli de olsa paranızı saklayın ya da GPU dışındaki tüm bileşenleri satın alıp görüntü versin diye 2.el ucuz bir ekran kartı alarak beklemeye başlayıp ileride 3050-3050 Ti'ya da paranızı o zamana kadar biriktirip 3060 alabilirsiniz.

@Ardaaa11 4300 lira için değecekse sana göre RTX 2060 ile sana başarılar dilerim.
4300 lira için değecek dediğim yer nerede? Eski fiyatlarına göre söyledim, çünkü fiyatı 4300 değil normalde. Almayın dedim direkt, daha ne diyeceğim?

RTX 2060 haterlığı mı yapıyorsunuz? Anlamadım.

4300 lira için değecek dediğim yer nerede? Almayın dedim direkt, daha ne diyeceğim? RTX 2060 haterlığı mı yapıyorsunuz anlamadım.
Paşa biz 2060 için tartışıyorduk, sen de DLS 2.0 için iyi kart diye kendin belirttin. Dediklerinle icraatlerin çatışmasın.
"DLSS 2.0 ile o fiyattaki bir karta göre gayet iyi, en düşük seri RTX kart alıp neden RT'i fulleyemiyorum diyen yoktur herhalde?"

Paşa biz 2060 için tartışıyorduk, sen de DLS 2.0 için iyi kart diye kendin belirttin. Dediklerinle icraatlerin çatışmasın.
"DLSS 2.0 ile o fiyattaki bir karta göre gayet iyi, en düşük seri RTX kart alıp neden RT'i fulleyemiyorum diyen yoktur herhalde?"
Paşa, hayırdır 🤣 Üslubunuz çok iyi gerçekten. Sistem önerin de görelim, paşa.

Kavga mı istiyorsun, ne demek R?

Kendinizi RTX almak için çok kasmayın derim. Bu bütçede toplayacağımız monitör dahil RTX sistemden çok fazla kısmamız gerekir ve bu sağlıksız bir yöntem olur, asla önermem. GTX 1660 Ti'ya da 1660s kullanarak güzel bir sistem ortaya koyabiliriz. Eğer taşıma gereğiniz yoksa laptop almak parayı yakmak olur. RTX 3060 bekle diyeceğim ama aşağı yukarı RTX 2060 ile aynı olacak gibi duruyor, en fazla 10FPS fark edecek sanki, sonuçta NVIDIA bile "gtx 1060'ın 2 katı!" diyor kart için, aynı hesap aşağı yukarı. RTX 3050 beklesek zaten garanti şekilde 2060'dan en az 5-6FPS de olsa düşük kalacak oyunlarda bence. Dilerseniz GTX 1660 serisi ile bir şeyler yapın, dilerseniz riskli de olsa paranızı saklayın ya da GPU dışındaki tüm bileşenleri satın alıp görüntü versin diye 2.el ucuz bir ekran kartı alarak beklemeye başlayıp ileride 3050-3050 Ti'ya da paranızı o zamana kadar biriktirip 3060 alabilirsiniz.

Ne yani 2060 alabiliyorken ya da RTX bir kart alabiliyorken sırf iyi performans vermiyor diye 1660 Super mi alsın?

1660 Ti demişsin ama en ucuz 1660 Ti ile en ucuz 2060 aynı fiyatta...

RTX adlı kartlar da DLSS var unutmayın lütfen 🙏

DLSS performansı çoğu oyun da 30+ FPS artırıyor. Sırf bunun için bile 2060 alınır.

Hem 2060'ı DLSS 2.0 ile her oyunu Ultra RTX on açabiliyorsun. Ray Tracing de Ultra da olsa bile oynatıyor oyunları.

Eğer bulursa Gaming gecesinden 3K ya PNY 2060 alabilirsin. Genelde PNY kartlar indirime giriyor. Hazır alacaksan alabilirsin 2060'lı sistem. Onun dışında tek 2060 alma.

Ne yani 2060 alabiliyorken ya da RTX bir kart alabiliyorken sırf iyi performans vermiyor diye 1660 Super mi alsın?

1660 Ti demişsin ama en ucuz 1660 Ti ile en ucuz 2060 aynı fiyatta...

RTX adlı kartlar da DLSS var unutmayın lütfen 🙏

DLSS performansı çoğu oyun da 30+ FPS artırıyor. Sırf bunun için bile 2060 alınır.

Hem 2060'ı DLSS 2.0 ile her oyunu Ultra RTX on açabiliyorsun. Ray Tracing de Ultra da olsa bile oynatıyor oyunları.

Eğer bulursa Gaming gecesinden 3K ya PNY 2060 alabilirsin. Genelde PNY kartlar indirime giriyor. Hazır alacaksan alabilirsin 2060'lı sistem. Onun dışında tek 2060 alma.

Ben RTX 2060'ın performansına laf etmedim ki, bizzat ben RTX 2060 kullanıcısıyım zaten, önerdiğim bir model ama bütçeye göre önerdiğim bir model. Şu an en dandik RTX 2060 3500TL (en son baktığımda öyleydi), ben 2900TL'ye aldım. Mining olaylarından dolayı stoklar dibi sıyırıyor yine, fiyatlar uçtu RTX serisinde. Hazır sistem bulur belki ama genelde Gamepower/Powerboost PSU ve SU630 gibi kronik sorunlu SSD diskler kullanıyor. Fiyatlar normal olsa arkadaşa 8000TL'ye RTX 2060 sistem dizerdim ama ekran kartı dışındaki parçalar o kadar kalitesiz olurdu ki sırf yüksek FPS fantezisi yaşamak için dengesiz ve ortalama, ortalama üstü kalitedeki sistemlere göre sorun çıkartma riski daha yüksek parçalar kullanmak zorunda kalacaktık, hatta fiyatlar dolayısıyla aralarına kronik sorunlu SSD diskler kullanmak zorunda kalacaktık, en ucuzları onlar diye, en çok indirime onlar giriyor diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı